Krāslavas ESIP un EDIP

2008.gads

Ziemassvētku kartītes ir populārākais apsveikumu kartīšu veids EIROPĀ un pasaulē. Ja tev nav naudas vai vēlēšanās piemeklēt katram adresātam kartīti veikalā, bet tev ir nedaudz laika un izdomas, gatavo tos pats! Visiem palīdzēs izstāde „Dāvinu TEV...: Ziemassvētku burvība, izjūtas un emocijas” Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā.

Jūsu veidotus darbiņus gaidām līdz šī gada 10. decembrim. Labākos darbus apbalvos Krāslavas ESIP.
                                    Informācija

02.oktobrī plkst. 15.00
Visi interesenti mīļi gaidīti Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā 2.stāvā - lasītavā! Notiks konkursa „Eiropas Valodas” noslēgums un dalībnieku apbalvošana.
Erudītu konkurss valodu dienām
Mīļi gaidīti Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā - Krāslavas ESIPā un EDIPā (lasītavā - 2. stāvā) - Dīķu 5, Krāslava, LV-5601 vai e- pasts: kraslbibl@apollo.lv!
                       Jautājumi (atbildes gaidām līdz 23.09.08.)

29.augustā plkst. 09.30
Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā lasītavā notiks izstāde "Labu apetīti".
                                                            Lasīt vairāk…..

Informējam, ka Eiropas Savienības informācijas aģentūra ir atjaunojusi informatīvo materiālu „Informācijas avoti par Eiropas Savienību” un izvietojusi šo informāciju savā mājas lapā: http://www.esia.gov.lv/lat/publikacijas/?doc=560.

15.-25.jūlijā
Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā lasītavā ir izstāde par Franciju.

27. jūnijā
Eiropas Savienības (ES) darbību un Latvijas dalību tajā nosaka pamatlīgumi, par ko vienojās visas ES dalībvalstis. 2007.gadā tika izstrādāts un gada nogalē parakstīts Lisabonas līgums, kas salīdzinot ar pašreizējiem ES pamatlīgumiem mainīs šodienas ES. Lai līgums stātos spēkā, tas jāratificē visās dalībvalstīs. Latvijā tāpat kā citās ES dalībvalstīs to ratificē parlaments. Tikai Īrijā lēmums bija jāpieņem valsts pilsoņiem tautas nobalsošanā. Īrijas vēlētāji 12. jūnija referendumā noraidīja Lisabonas līgumu, tādejādi izsaucot bažas par jaunu institucionālo krīzi Eiropas Savienībā.
19. un 20.jūnijā Briselē notika Eiropadomes sanāksme, kurā tikās valstu un valdību vadītāji. Latvijas delegāciju vadīja ārlietu ministrs Māris Riekstiņš. Attiecībā uz Lisabonas līguma nākotni Eiropadomes laikā ES dalībvalstis nolēma, ka ir nepieciešams laiks, lai izvērtētu situāciju, kas ir izveidojusies pēc Īrijas referenduma. Eiropadome uzsvēra nepieciešamību turpināt ratifikācijas procesu ES dalībvalstīs un nolēma atgriezties pie šī jautājuma oktobra Eiropadomes sanāksmē. Tajā pašā laikā Eiropadome vienojās, ka ir jāturpina darbs tajās politikas jomās, kas ir svarīgas ES iedzīvotājiem.

03. jūnijā
Krāslavas ESIP un EDIP piedāvā skolām pārvietojamo erudīcijas galda spēli "40 minūtes apkārt Eiropai".

27. maijā
Visā Eiropā tiks svinēta Kaimiņu diena.

09.maijā
Lai veicinātu zināšanas par Eiropas dienu un Latvijas dalību ES, Krāslavas ESIP un EDIP aicina apmeklēt un  piedalīties organizētajos pasākumos (9.maijs - Eiropas diena).
1. "Eiropas mazpilsētas lielumi un krāšņumi" - radošo darbu konkurss. Gaidām gan foto, mākslas darbus, esejas utt. Darbus gaidām 05.05.2008. Vēlāk būs šo darbu izstāde un autoru apbalvošana.
2. "Eiropa - iespēju lauks" - jaunāko materiālu un izdales materiālu izstāde un apskats, ka arī   Eiropas iepazīšana caur internetresursiem.
 Mīļi gaidīti Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā.

31.martā
 Noslēdzies konkurss "ZINI savas tiesības".

18.martā plkst. 17.00
 Notika pasākums "Eiropas mūzikas skaņa".

Martā noslēdzies Eiropas Savienības informācijas aģentūras (ESIA) un Eiropas Parlamenta informācijas biroja kopīgi rīkotais konkurss 16 – 18 gadus veciem jauniešiem „Eiropas diena skolā”. Labāko darbu autoriem – skolēniem un skolotājiem no 12 Latvijas skolām – būs iespēja piedalīties Eiropas jauniešiem domātajā pasākumā „Euroscola” Strasbūrā Eiropas Parlamenta telpās.

07.martā
Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā ir grāmatu un citu materiālu izstāde "15. marts – Starptautiskā Patērētāju diena", kura veltīta Starptautiskai Patērētāju dienai.

25.februārī-14.martā
Aicinām piedalīties konkursā "ZINI savas tiesības" (15. marts-Starptautiskā Patērētāju diena).
                                Konkursa jautājumi

04.februārī
Eiropas Savienības informācijas aģentūra aicina visu vecumu skolēnus piedalīties konkursos par Eiropas Savienības jautājumiem. ESIA izsludinājusi trīs konkursus skolēniem – sākumskolai, pamatskolai un 16 – 18 gadus veciem jauniešiem.

21.janvārī no plkst. 12.00-19.00
  Aicinām apmeklēt ceļojošu izstādi "Eiropas Sociālā fonda projektu parāde" Krāslavas kultūras namā.
  Izstādes objekti ir cilvēku figūras, uz kurām izvietoti gan drukāti, gan video un audio formātā ierakstīti Latvijas cilvēku stāsti, radot dokumentālu interviju sēriju par pieredzi, kas radusies, izmantojot Eiropas Sociālā fonda piedāvātās iespējas. Uz stendiem izvietota arī informācija, kā iespējams saņemt finansējumu un kādas prioritātes un darbības Eiropas Sociālais fonds atbalstīs ES fondu 2007.-2013.gada plānošanas periodā.
  Izstāde ir kā satikšanās vieta jau esošajiem labuma guvējiem, kā arī tiem, kas tikai varētu par tādiem kļūt.

Izstādes janvārī:
 - ”Prezidējošā valsts - Slovēnija” - izstāde un grāmatu apskats.

|>>>  1  2  3  ...  >>>|