Bibliotēku sacensība Gada monētas 2016 akcijas laikā

11.04.2017

Balsošana par Gada monētu 2016 un erudīcijas konkurss “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” ir sākusies! Šogad balsošanas periodā (no 7. līdz 27. aprīlim) notiek Bibliotēku sacensība, kuras rezultātā aktīvāko bibliotēku bibliotekāri saņems vērtīgas balvas, kā arī tiks aicināti uz Gada monētas noslēguma pasākumu, kas šogad notiks 25. maijā atjaunotajā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Šogad bibliotēku aktivitāte tiks vērtēta pēc tā, cik radoši un aktīvi bibliotekāri popularizēs vietējo iedzīvotāju un bibliotēkas lietotāju vidū balsošanu par Gada monētu un dalību erudīcijas konkursā.

Šeit ir Nolikums par bibliotēku sacensību.

Šeit ir Latvijas Bankas un Kultūras informācijas sistēmu centra sagatavotās preses relīzes.

Bibliotēku sacensība
Bibliotekāri tiek aicināti veidot Gada monētas balsošanas kampaņas un erudīcijas konkursa publicitāti, un rezultātā tiks noteiktas piecas uzvarētājas bibliotēkas, kuras būs visaktīvāk un radošāk reklamējušas Gada monētas pasākumus un aicinājušas piedalīties gan balsošanas kampaņā, gan erudīcijas konkursā bibliotēkas apmeklētājus un vietējās sabiedrības pārstāvjus. Par katru publicitātes veidošanas aktivitāti bibliotēka saņems vienu punktu, un uzvarēs tās bibliotēkas, kurām būs visaugstākais punktu skaits. Punktus varēs iegūt par sekojošām aktivitātēm:

•          Ziņa par Gada monētas pasākumiem bibliotēkas mājaslapā (+1 punkts). Ja tiks sagatavotas un publicētas vairākas dažādas ziņas, tad par katru nākamo ziņu tiks piešķirts papildu punkts;

•          Informācija par Gada monētas pasākumiem bibliotēkas profilā sociālajos tīklos (+1 punkts). Par katru nākamo informāciju tiks piešķirts papildu punkts;

•          Bibliotēkas mājaslapā atsevišķi ievietots Gada monētas reklāmas banneris (+1 punkts);

•          Ziņa par Gada monētas pasākumiem vietējā avīzē vai ziņu portālā (+1 punkts);

•          Bibliotēkā izvietots Gada monētas reklāmas plakāts (+1 punkts);

•          Cits bibliotekāra radīts Gada monētas reklāmas materiāls, informācija vai informatīvs pasākums (+1 punkts). Radošā izdoma un oriģinalitāte tiks ņemtas vērā;

•          Bibliotēkas lasītāju iesaiste erudīcijas spēlē (TOP 50 bibliotēkām spēles Bibliotēku sacensības reitingā +1 punkts).

Bibliotēkām, kuras piedalās sacensībā, informācija par savu dalību jāsūta uz e-pastu ilma.elsberga@kis.gov.lv ar norādi vēstules nosaukumā “Gada monēta – bibliotēku sacensība” līdz šī gada 5. maijam plkst. 17.00. sekojošā veidā:

•          Saites uz tīmekļa lapās vai sociālajos medijos ievietoto informāciju;

•          Fotogrāfijas par fiziski izvietotajiem materiāliem vai sarīkotajiem pasākumiem un īss apraksts par fotogrāfijās redzamo.

Lai izvērtētu bibliotēku sacensības rezultātus, tiks izveidota speciāla žūrijas komisija. Katrs žūrijas komisijas loceklis, izvērtējot iesūtītos materiālus, var piešķirt papildus punktu (+1) kādai no bibliotēkām.

Bibliotēkas sacentīsies trijās grupās: pagastu bibliotēkas (tiks apbalvotas 2 aktīvākās bibliotēkas šajā grupā), mazpilsētu bibliotēkas (tiks apbalvotas 2 aktīvākās bibliotēkas šajā grupā) un reģionālās bibliotēkas (tiks apbalvota 1 bibliotēka šajā grupā).

Ilma Elsberga,

Kultūras informācijas sistēmu centrs,