Iepazīstieties – Krāslavas un Dagdas novadu bibliotekāru jaunumi darbā – Padlet digitālā siena!

01.12.2020

Krāslavas novada centrālā bibliotēka – reģiona galvenā bibliotēka – palīdz ieviest novadu bibliotēku darbā jaunu IKT rīku – Padlet, lai uzlabotu savstarpēju komunikāciju digitālajā vidē, paaugstinātu bibliotekāru darba efektivitāti un piedāvātu bibliotēku lietotājiem jaunas iespējas - iepazīties ar novadu bibliotēku aktualitātēm vienā vietā - Padlet digitālajā sienā.

Šobrīd reti kura darbības joma ir iedomājama bez informācijas tehnoloģiju lietojuma. Bibliotekāriem arī ir svarīgi attīstīties un pilnveidot savas digitālās kompetences.

2020. gada 26. augustā reģiona galvenā bibliotēka novadu darbinieku vebinārā uzsāka sarunu par Padlet – digitālās sienas iespējām bibliotekāriem un turpināja ar praktikumu oktobrī.

Krāslavas novada centrālā bibliotēka izveidoja Padlet digitālā sienas:

• "Krāslavas un Dagdas novadu bibliotēku darbplūsma”,
  • "Padlet - digitālās sienas iespējas bibliotekāriem”,
  • “Krāslavas novada centrālās bibliotēkas mācību un darba materiāli”.

Novadu bibliotekāri uzzināja par Padlet abonēšanu, iespējām, profila un sienas veidošanu, atbalstu, kā arī viņi bija apmācīti ievadīt un rediģēt ziņas jaunajā digitālajā informācijas dēlī “Krāslavas un Dagdas novadu bibliotēku darbplūsma”. Jau oktobra beigās novadu bibliotekāri ievietoja informāciju par novembra pasākumu plāniem, bet Dagdas novada bibliotēka izveidoja savas bibliotēkas trīs digitālās sienas, kur atspoguļo sava darba aktuālākās tēmas.

“Covid-19” un citu apstākļu dēļ bibliotēkas pēdējā laikā ir veikušas patiešām neticamas lietas, un turpina būt drosmīgas, radošas, iniciatīvas bagātas un izaicinošas.

Padlet – digitālās sienas veidošana - bezmaksas rīks, kurš ļauj ātrāk strādāt, efektīvāk sasniegt plašāku auditoriju, mudināt vairāk atbalstītāju uz rīcību un stāstīt savu vēstījumu vēl pārliecinošāk. Novadu bibliotekāri vienmēr attīstās un pilnveido savas digitālās kompetences, izmantojot darbam Padlet digitālās sienas iespējas.

Lietotājiem ir brīnišķīga iespēja iepazīties ar novadu bibliotēku jaunumiem vienā vietā – Padlet digitālajā sienā, kā arī var atzīmēt patīkamu sev ierakstu par bibliotēku aktualitātēm (ir atbilstošas pogas).

Nāc iepazīties ar Krāslavas un Dagdas novadu digitālo sienu un seko jaunumiem!

“Krāslavas un Dagdas novadu bibliotēku darbplūsma”: