Mākslinieka Andreja Gorgoca piemiņai

“Mēs katrs kaut ko dārgu sevī nesam,

Ir katram par ko smiet un asaras liet,

Pa vienu ceļu atnākuši esam,

Pa vieniem vārtiem visiem jāaiziet” (E.Zālīte)

Ir noslēdzies mākslinieka Andreja Gorgoca (19.10.1951. – 11.01.2021.) mūžs, kurš Krāslavu arī par savu pilsētu sauca no 2006. gada. Krāslavā Andrejs Gorgocs turpināja gleznot pats, kā arī atvēra savu glezniecības studiju, tādējādi atklājot krāslaviešos jaunus talantus.

Krāslavas novada centrālās bibliotēkas novadpētniecības nodaļā jau 2007. gadā tika izveidota novadpētniecības mape “Mākslinieks Andrejs Gorgocs”, kas regulāri tika papildināta ar jaunām publikācijām par mākslinieka daiļradi.

Visi šajā novadpētniecības mapē esošie raksti ir digitalizēti. Tie ir skatāmi bibliotēkas elektroniskajā kopkatalogā.

Ar mākslinieka radošo dzīves gājumu Krāslavā var iepazīties šeit.

Pievienotā fotoattēla avots:

Gončarovs, Aleksejs. Andreja Gorgoca noslēpumainā pasaule // Ezerzeme - Nr.6 (2007, 23.janv.), 6.lpp. : il.