No 24. līdz 30. martam Latvijā norisināsies E-prasmju nedēļa
Apskatīt komentārus (0)


17.02.2014


E-prasmju nedēļa Latvijā notiks Eiropas Get Online Week 2014 un Eiropas kampaņas e-Skills for Jobs 2014 ietvaros. E-prasmju nedēļas 2014 galvenās tēmas ir e-prasmes nodarbinātībai un IKT karjerai, kā arī e-prasmes ikvienam.

Eiropas kampaņas e-Skills for Jobs 2014 galvenie uzdevumi ir radīt kopēju Eiropas mēroga platformu e-prasmju attīstītības veicināšanai, iesaistot atbilstošās privātā, publiskā un nevalstiskā sektora organizācijas, veicināt Eiropas un nacionālā līmeņa e-prasmju atbalsta un attīstības aktivitātes, veltot īpašu uzmanību IKT karjeras un ar digitālām tehnoloģijām saistītu darbu izvēles motivēšanai, veidot dialogu starp IKT nozares, publiskā sektora, NVO un mērķa grupu pārstāvošām organizācijām Eiropas un nacionālā mērogā.

Kopā Eiropas kampaņā e-Skills for Jobs 2014 iesaistījušās vairāk kā 30 valstis.

E-prasmju nedēļas 2014 organizatori un pasākumi Latvijā

E-prasmju nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar valsts un privātā sektora partneriem un novadu pašvaldībām. E-prasmju nedēļas galvenie partneri ir SIA Lattelecom un A/S RIX Technologies.

Šogad E-prasmju nedēļa veltīta divām galvenajām tēmām:

  • E-prasmes nodarbinātībai un IKT karjerai: e-prasmju apmācību aktivitātes nodarbinātība sveicināšanai, e-prasmju novērtēšanas metodes un tiešsaistes rīki, IKT prasmju apliecināšana un sertifikācija, IKT karjeras dienas, IKT karjeras motivācijas pasākumi, IKT sacensības un konkursi jauniešiem, IKT un e-prasmju semināri uzņēmējiem;
  • E-prasmes ikvienam: e-prasmes tiem, kas uzsāk datora un interneta lietošanu - "veic pirmo klikšķi", e-prasmes senioriem, digitālie sociālie mediji, iepazīšanās ar jauniem e-pakalpojumiem, drošība un aizsardzība internetā, interneta ētika un autortiesības.

Vairāk par E-prasmju nedēļas pasākumiem un programmu lasiet šajā un nākamajos E-prasmju nedēļas jaunumos un mājas lapā www.eprasmes.lv.

E-prasmju nedēļas organizēšanā aktīvi iesaistās Latvijas novadi un pilsētas

Latvijas novadi un pilsētu pašvaldības ir aktīvi iesaistījušās E-prasmju nedēļas organizēšanā − jau tagad visā Latvijā dažādi pasākumi ieplānoti vairāk kā 43 novados. Informāciju par E-prasmju nedēļas koordinatoriem Latvijas pilsētās, novados un pagastos meklējiet E-prasmju nedēļas Digitalajā kartē. Uzziniet par iespēju apmeklēt sev interesantos pasākumus, sazinoties ar koordinatoru!

Aicinām pieteikties reģionālos koordinatorus no citiem Latvijas novadiem un pilsētām, reģistrējoties E-prasmju nedēļas mājas lapā!

24.martā sekosim līdzi E-prasmju nedēļas 2014 atklāšanai interneta tiešraidē

24. martā sekosim līdzi E-prasmju nedēļas atklāšanai plkst. 10.30 Interneta tiešraidē no ES mājas. Būs iespēja tiešsaistē vērot augsta līmeņa politisku diskusiju par e-prasmēm nodarbinātībai, kā arī dzirdēt stāstu par kultūras e-vides pakalpojumiem un aktivitātēm "Kultūra e-vidē". Tiešraidi būs iespējams vērot mājas lapā www.eprasmes.lv.

Tiešraides vērošanai iespējams izmantot Lattelecom bezmaksas WiFi tīklu – šobrīd atvērti vairāk nekā 3479 punktu visā Latvijā, kuros ietilpst gan vairāk nekā 2825 publiskie Lattelecom-free bezvadu interneta punkti, gan tie, kas atklāti sadarbībā ar tādiem uzņēmumiem kā Statoil, SEB, DNB, Nordea, Atlētika un daudziem citiem.

IKT karjeras dienas

25., 26. un 27. martā jau trešo reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras dienas. Pasākuma mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. Būs iespējams gan sekot un iepazīties ar konkrētām profesijām un amatiem, gan uzzināt vairāk informācijas par karjeras iespējām semināru veidā. IKT karjeras dienas ietvaros tiks organizēti arī uzņēmumu izbraukumi uz skolām novadot lekcijas/stundas un augstskolās – atvērto durvju dienas.

Mēs visi sagaidām talantīgus un izglītotus speciālistus, tāpēc aicinām atbalstīt šo iniciatīvu un piedāvāt skolēniem iespēju apmeklēt Jūsu uzņēmumu! Ieinteresētajiem uzņēmumiem lūdzam pieteikt dalību IKT karjeras dienā līdz 24. februārim, aizpildot IKT karjeras dienas pieteikuma formu mājas lapā!

Šobrīd interesi uzņemt skolēnus jau izteikuši vairāki Latvijā pazīstami uzņēmumi un organizācijas. Aicinām arī Jūs pieteikties IKT Karjeras dienām!

Nedēļas laikā iepazīstinās ar jaunākajiem e-pakalpojumiem.


Nedēļas laikā norisināsies pasākumi - semināru, diskusiju veidā, sniedzot informāciju par pieejamiem e-pakalpojumiem. Mērķa auditorija būs uzņēmēji, bibliotekāri, topošās māmiņas un jaunās ģimenes, pašvaldību darbinieki u.c. interesenti. VARAM veiktās aptaujas par e-pakalpojumu lietošanu, dati rāda, ka pēdējo sešu mēnešu laikā jebkādus e-pakalpojumus ir izmantojuši 62% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. 82% E-pakalpojumu lietotāji atzīst, ka tie ir atvieglojuši viņu ikdienu. No tiem ceturtā daļa (26.8%) ir izmantojuši valsts un pašvaldību sniegtos e-pakalpojumus, piemēram, elektroniski deklarējuši savu dzīvesvietu, portālāwww.latvija.lv apskatījuši informāciju Iedzīvotāju reģistrā, deklarējuši nodokļus Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, ieguvuši vienas dienas atļauju piedalīties ceļu satiksmē Ceļu satiksmes drošības direkcijas portālā www.e.csdd.lv u.c. Savukārt 73% no visiem respondentiem, kuru rīcībā ir e-paraksts, elektroniski ir parakstījuši dokumentus un nosūtījuši iestādēm vai uzņēmējiem.

Arvien biežāk iedzīvotāji saziņai ar valsts vai pašvaldību iestādēm izmanto arī mobilās ierīces. Pēdējo sešu mēnešu laikā tās ir izmantojis katrs trešais valsts un pašvaldību e-pakalpojumu saņēmējs.

Lai uzlabotu situāciju e-pakalpojumu lietošanas jomā, Nedēļas laikā plānots, ka valsts sadarbības iestādes organizēs izbraukuma pasākumus gan Rīgā, gan reģionos sadarbībā ar pašvaldībām, izglītības pārvaldēm, bibliotēkām.

 

E-prasmju nedēļas jaunumi (Nr.1) ir šeit
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA