Grāmatu izstāde “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti””

Grāmatu izstāde “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti””

22.maijā Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā tika atklāta  grāmatu izstāde “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti”” par godu Eiropas Rakstnieku dienai.

Lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību, Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu -  “Eiropas Rakstnieku diena”, kas turpmāk notiks katru gadu visā Eiropā, marta pēdējā pirmdienā. “Rakstnieku dienai būtu jāveicina interese par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī jāpalīdz atklāt Eiropas valodu un literatūras daudzveidību.” Par šīm iecerēm ziņoja Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītājas vietnieks Andris Kužnieks un rakstnieks Osvalds Zebris Latvijas Sabiedriskajos medijos.

Eiropas Rakstnieku dienas ietvaros Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā un Dagdas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā notika aktivitātes, kur apmeklētāji tika iepazīti ar Brāļu Grimmu pasakas “Sarkangalvīte”  varoņiem, tika sagaidīti paši personāži, iesaistoties gan bērnu, gan bibliotekāru teatralizētajā uzvedumā, radošajās  darbnīcās, lasījumos, kā arī unikālas izstādes atklāšanā “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti”” - Brāļu Grimmu pasakas “Sarkangalvīte” grāmatu kolekcija, kas tulkota 36 valodās.

Gan šī, gan citu grāmatu kolekcijas, kuras sagādājuši Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāta pārstāvji, ceļo pa visām Eiropas Savienības valstīm. Iepazīstoties ar grāmatām dažādās valodās, ir iespējams pavisam konkrētā veidā novērtēt Eiropas valodu daudzveidību. Līdz maija beigām “Sarkangalvīte” būs aplūkojama Krāslavas novada Centrālajā bibliotēkā.

Kopumā Latvijā ir pieejamas trīs izstādes – brāļu Grimmu “Sarkangalvīte”, Lūisa Kerola “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” un Astrīdas Lindgrēnes “Grāmata par Pepiju Garzeķi.

Pateicamies PII “Pīlādzītis”  teātra pulciņa vadītājai Jeļenai Vorošilovai, Krāslavas pirmsskolniekiem un pilsētas pirmsskolu pedagogiem par iesaisti un sniegumu teatralizētā uzveduma “Sarkangalvīte” priekšnesumā.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Europe Direct Dienvidlatgales centru. Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību grāmatām, mācīties valodas, kā arī attīstīt lasīšanas prasmi.

Fotogrāfijas (Attēlu galerijā)