Dāvana Latvijai - elektroniska ainavu dārgumu krātuve

23.05.2017

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai!

Mūsu kopdarba rezultātā 2018.gadā tiks izveidota elektroniska Latvijas ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kurā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Ainavu dārgumu krātuve taps vairākos posmos:

Pirmajā posmā no 2017.gada 15.maija līdz 2018.gada 14.februārim notiks ainavu pieteikšana, ainavu dārgumu krātuvē iekļaujamo ainavu identificēšana dialogā ar sabiedrību (balsošana) un ainavu ekspertu padomi, papildus informācijas iesniegšana par ainavu dārgumu krātuvē iekļautajām ainavām.

Otrajā posmā no 2018.gada 15.februāra līdz 14.augustam paredzēta ainavu dārgumu krātuves izveide Latvijas Nacionālajā bibliotēkas digitālajā vidē, pārvietojamas izstādes un slīdrādes sagatavošana, Ainavu balvas nacionālā atlase.

Trešajā posmā no 2018.gada 15.augusta līdz 15.decembrim notiks reģionālās izstādes un diskusijas, Reģionu dienu noslēguma pasākums Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un priekšlikumu gatavošana ainavu dārgumu iekļaušanai Latvijas Kultūras kanonā.

Nozīmīgas ainavas ainavu dārgumu krātuvei var pieteikt jebkura fiziska persona vai fizisku personu grupa: ģimene, mācību iestāžu audzēkņu grupa, nevalstiskās organizācijas dalībnieku grupa, aizpildot pieteikuma veidlapu tiešsaistē vai papīra formātā.