114798

Rītausmas lasījumi ,, Pīlādzītī".
09.11.2020


Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa sākusies veiksmīgi ar rīta lasījumiem pirmsskolas vecuma audzēkņiem Krāslavas izglītības iestādē ,,Pīlādzītis”.

Ziemeļvalstīs projekts norisinās Latvijā  jau 22. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana.

 Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziemeļvalstis un pasaule.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  Nedēļa notiek no 9. - 15. novembrim un pirmdiena, 9. novembris, ir lielā lasīšanas diena.

Ziemeļvalstu Literatūrass  nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī  tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.

Pašiem mazākiem lasītājiem kopīgai lasīšanai tika piedāvāta grāmata sarakstīta pilnīgi jaunā žanrā. Tā ir mudžgrāmata , kur viss mudž dzīvo un skaitās- skaitļi, cilvēki, lappuses un stāsti.

 "Visi skaitās" ir inovatīva skaitāma un skatāma grāmata, kuru gan uzrakstījusi, gan ilustrējusi norvēģu autore Kristina Rošifte.  Grāmatas nosaukumam ir dubulta nozīme - tā ir gan skaitāmgrāmata, gan grāmata, kas parāda, ka ikviens cilvēks ir svarīgs un vērtīgs.

 Citāts no grāmatas: "Septiņi miljardi astoņsimt miljoni cilvēku uz vienas planētas. Ikvienam no viņiem ir pašam savs, unikāls dzīvesstāsts. Visi skaitās. Viens no viņiem esi tu!"

 Šķirot grāmatas lapaspuses uz priekšu, stilizētās ilustrācijas un krāsainie tēli parādās arvien vairāk. Šī nav parasta skaitāmgrāmata, ar kuras palīdzību bērni var mācīties skaitīt, tā ir grāmata, kas rada arī telpu sarunām par sarežģītām tēmām. Katram cilvēkam ir savs dzīvesstāsts grāmatā radītajā cilvēku tīklojumā. Tikai lasot, tas kļūst skaidrs un atšķetināms. Pasaulē, kurā dzīvojam, pastāv cilvēku un stāstu bagātīga daudzveidība. Ikvienam ir sava iekšējā un ārējā pasaule, kas nenovēršami cilvēkus savieno, taču arī rada atšķirības, tādējādi ikviens ir individualitāte. Rošiftes radītā grāmata rada prieku par cilvēku unikalitāti un pasauli, kuras daļa esam mēs visi.

Bērniem tika piedāvāts uzzīmēt ,,visi skaitās” mākslas darbu, kur apkārt sev varētu būt uzzīmēti  ģimenes locekļi, draugi, radinieki vai citi cilvēki, kurus ikdienā redzi un satiec. Jāzīmē, kamēr visa lapa būs aizpildīta ar cilvēkiem 

Daudz lielu un mazu noslēpumu šeit gaida katru, kam piemīt zinātkāre, un ass skatiens, atzina skolotājas Ilona Eisaka un Ilona Kalinka.

 

Foto skaties  Bērnu literatūras nodaļas emuārā: http://kraslavasbernubiblioteka.blogspot.com/
 
      Atpakaļ