„Garšīgie likumi” Tiskādu vidusskolā
Apskatīt komentārus (0)


31.03.2017


Tiskādu vidusskolas 6.-11. klases skolēni šogad iesaistījās Eiropas parlamenta Informācijas biroja Latvijā īstenotajā projektā „Garšīgie likumi”. Projekta īstenošanas gaitā 6.-7. klases skolēni izzināja tēmu „Alergēni”, 8.-9. klases skolēni – tēmu „Ģenētiski modificētie organismi” un 10.-11. klases skolēni – „Jaunā pārtika”. Projekta „Garšīgie likumi” tēmas skolēniem palīdzēja izzināt skolotājas. Skolēni mācījās pētīt produktu etiķetes, noskatījās prezentācijas, diskutēja, gatavoja ēdienus, izdomāja savas receptes, pētīja ēdienkartes un dažādas receptes, saņēma konsultācijas no skolas šefpavāres.

2017. gada 30. martā skolā notika projekta noslēguma pasākums. Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele pastāstīja skolēniem un visiem, kas apmeklēja šo pasākumu, par likumiem, kādus pieņem Eiropas Parlaments, lai būtu droša pārtika, mudināja skolēnus pētīt informāciju uz pārtikas produktu etiķetēm, vienmēr atcerēties par savu veselību un lietot uzturā veselīgus produktus. Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļlatgales pārvaldes pārtikas inspektore Ināra Dzindzuka pastāstīja par ģenētiski modificētiem produktiem Latvijā, par alergēniem un kā tos atpazīt produktu etiķetēs, par jauno pārtiku, par uztura bagātinātājiem un piedevām. Visi saņēma informatīvus materiālus un dāvanas. Skolēni parādīja sava darba prezentāciju, pastāstīja par to, ko ieguva, strādājot projektā un veica secinājumus.

Pasākuma noslēgumā visi degustēja ēdienus, kurus pagatavoja skolas ēdnīcas darbinieki pēc skolēnu receptēm. Degustācijai tika piedāvāti šādi ēdieni: grieķu jogurta torte „Paradīze”, grieķu jogurta, cepumu un ievārījumu kārtojums „Gadalaiks”, jogurta krēms „Sniedziņš”ar godži ogām, augļu konfektes „Noslēpumainie kambari” ar ČIA sēklām, kvinojas putra „Lauku”, maize „Veselība”, siers „Nākotne”, dzēriens „Augļu baudījums”, nogaršoja eksotiskus augļus tādus kā pitahaja, pepino, mango.

Projektā paredzētās aktivitātes atbalstīja Silmalas pagasta pārvalde un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

Fotogrāfijas ir šeit. 

Olga Miseviča, 
Tiskādu vidusskolas direktore 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA