Latvieši biežāk nekā ārvalstnieki atzīst ieguvumus no dalības ES
Apskatīt komentārus (0)


11.03.2013


Latvieši biežāk nekā cittautieši uzskata, ka Latvija no dalības Eiropas Savienībā (ES) vairāk iegūst, nekā valsts zaudē, secināts kādā pētījumā. 45% latviešu atzina, ka, pēc viņu domām, Latvija vairāk iegūst no dalības ES. Savukārt 26% respondentu atzīmējuši, ka Latvija vairāk zaudē. 29% aptaujāto bijis grūti atbildēt uz šo jautājumu. Tikmēr 26% respondentu no citām ES dalībvalstīm licies, ka viņu valstis iegūst no dalības ES, savukārt 40% ir atbildējuši noliedzoši, un 34% aptaujāto bijis grūti komentēt. Salīdzinot dažādu paaudžu uzskatus, respondenti vecumā līdz 34 gadiem biežāk nekā citu vecuma grupu aptaujātie atzīmējuši, ka Latvija no dalības ES vairāk iegūst. Savukārt respondentiem vecuma grupā no 55 līdz 74 gadiem bijis visgrūtāk šādu jautājumu vispār komentēt un formulēt pozitīvu vai negatīvu viedokli.

Viens no indikatoriem, kas saskaņā ar ekspertu teikto savā veidā izskaidro iedzīvotāju nostāju šajā jautājumā, ir attieksme pret ES fondu līdzekļu izmantojumu jeb to, kādu labumu iedzīvotāji no to pieejamības jutuši.

Norādot, cik informēti jūtas par ES fondu līdzekļu sadali un izmantošanu Latvijā, latvieši biežāk nekā cittautieši - attiecīgi 17% un 10% - atzīmējuši, ka ir labi informēti. Tomēr lielākā daļa respondentu neatkarīgi no tautības norādījuši, ka ir vāji informēti par ES fondu līdzekļu sadali un izmantošanu Latvijā.

Cittautieši - 45% - daudz biežāk nekā latvieši - attiecīgi 35% - apgalvo, ka jūtas "ļoti vāji" informēti.

Tikmēr, salīdzinot atbildes šajā jautājumā dažādās vecuma grupās, jaunāki cilvēki, tas ir, respondenti vecumā līdz 44 gadiem, biežāk nekā citu vecuma grupu aptaujātie norādīja, ka jūtas labi informēti par ES fondu izlietojumu.

"DNB Latvijas barometra" pētījumā gan lielākā daļa respondentu dažādās vecuma grupās tomēr atzina, ka viņiem nepietiek informācijas šajā jomā.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA