Positivus apmeklētāji Latviju atzīst par Eiropas "skanīgo balsi"
Apskatīt komentārus (0)


31.07.2013


Turpinoties sociālajai kampaņai par Latvijas izcilību Eiropā un pasaulē apliecinošiem faktiem, arī Positivus 2013 apmeklētāji piedalījās kampaņas ietvaros notiekošajā balsojumā. Ap 800 pasākuma apmeklētāju savas balsis atdeva par dažādām kampaņas ietvaros izveidotajām balsojuma kategorijām. Ar pārliecinošu balsu vairākumu tika atzīts, ka Latvijas izcilība ir „Skanīgās balsis” (Eiropā un pasaulē atzīti mūziķi, Dziesmusvētku tradīcija, tautasdziesmas utt.), tālāk augstāko vērtējumu dodot Latvijai kā unikālam „Dabas stūrītim”, bet trešajā vietā ierindojot balsojuma kategoriju „Sportisti”. Augstas izšķirtspējas fotogrāfijas no pasākuma aktivitātēm var lejupielādēt šeit http://failiem.lv/u/wximmom.

Paralēli balsojumam par Latvijas izcilību pasākuma apmeklētāji izteica savu viedokli par jautājumiem – „Kāds lēmums Eiropas Savienībai būtu jāpieņem, lai padarītu Tavu dzīvi labāku?” un „Kāds ir Tavs lielākais ieguvums no Latvijas dalības Eiropas Savienībā?” Pasākuma apmeklētāji norādīja, ka Eiropas Savienība varētu sniegt lielāku atbalstu sportam skolās un jaunajiem sportistiem, mazināt nevienlīdzību starp Latviju un tā dēvētajām „vecajām” dalībvalstīm. Daudzi jaunieši uzsvēra bezmaksas augstākās izglītības nepieciešamību, atbalsta palielināšanu jauniešu realizētām aktivitātēm un mūžizglītības stiprināšanai, kā arī stipendiju nepieciešamību kvalifikācijas celšanai.

Kā lielākie ieguvumi no Latvijas dalības Eiropas Savienībā ar pārliecinošu pārsvaru tika atzīmēti: brīva ceļošana, iespēja saņemt struktūrfondu atbalstu un piedalīties dažādos pārrobežu projektos, kā arī plašās izglītības iespējas citās Eiropas Savienības valstīs. Tāpat tika norādīts, ka ieguvums būs arī vienotas valūtas – eiro – ieviešana.

Maija sākumā Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā uzsāka sociālo kampaņu, lai atgādinātu, ka Latvijai un tās iedzīvotājiem ir daudz panākumu, kas ikdienā tiek nepelnīti aizmirsti, bet citviet Eiropā augsti novērtēti. Balsojums sociālajā platformā draugiem.lv/esmaja turpināsies līdz pat novembrim, kad tiks paziņoti balsojuma gala rezultāti, un taps stāstu sērija par veiksmīgiem latviešiem, kas strādā Eiropā, un eiropiešiem, kas par savu dzīves vietu izvēlējušies Latviju. Patlaban iedzīvotāji sociālajā platformā draugiem.lv/esmaja nobalsojuši jau vairāk kā 53 500 reizes. Jāatzīmē, ka visas vasaras garumā arī citos pasākumos klātienē iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties kampaņā un balsot par dažādiem faktiem. Šo iespēju pilsētas svētkos jau izmantojuši kuldīdznieki. Savukārt Gulbenes iedzīvotāji par Latvijas izcilību Eiropā un pasaulē apliecinošiem faktiem balsos 27.jūlijā savas pilsētas svētkos, Rēzeknē – 2.augustā, Alūksnē – 3.augustā, bet valmierieši un pilsētas viesi – 10.augustā.

Šobrīd jau iepriekš izveidotajām balsojuma 10 kategorijām: „Skanīgā balss”, „Dabas stūrītis”, „Svētku svinētāji”, „Sieviešu karaļvalsts”, „Gaišās galvas”, „Skeptiķi”, „Digitālā lielvalsts”, „Alus darītāji”, „Teātra templis” un „Ledus zeme”, pievienojušās vēl divas – „Sēņotāji” un „Sportisti”. Ar pārliecinošu balsu vairākumu pirmajā vietā ierindojas „Skanīgā balss” (11983 balsis), tai seko „Dabas stūrītis” (10034 balsis) un „Svētku svinētāji” (7582 balsis). Klātienes balsojumu rezultāti tiks pievienoti virtuālajam balsojumam pēc 10.augusta, kad nobalsojuši būs valmierieši.

Kampaņas ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts apzināt sava novada Eiropas izcilības – gan vēsturiskās, gan mūsdienu, pievienot kampaņas informācijai sev zināmus, nozīmīgus faktus, ar kuriem var lepoties Eiropas un pasaules kontekstā. Īpaši izveidota interaktīvā karte pasākumu apmeklētājiem reģionos ļaus iepazīties ar personībām, kas devušas būtisku ieguldījumu zinātnes, kultūras, sporta un citu nozaru attīstībā Latvijā un citās Eiropas un pasaules valstīs un ar savu darbu un sasniegumiem nesuši Latvijas vārdu pasaulē.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA