Preiļu pilsētas svētkos aicina uz interaktīvo “Eiropas Savienības vēstniecību”
Apskatīt komentārus (0)


16.08.2017


Jau šo sestdien, 19. augustā, Preiļu pilsētas svētku laikā pilsētas iedzīvotāji un tās viesi ir aicināti apmeklēt interaktīvo Eiropas Komisijas projekta InvestEU telti – “Eiropas Savienības vēstniecību” Raiņa bulvārī 26. Laika posmā no plkst. 11.00 līdz 17.00 gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties un iegūt vērtīgas balvas spēlē “ES zinu vai minu par Eiropas Savienību”, papildinātajā realitātē tuvāk iepazīties ar Latvijas veiksmes stāstiem uzņēmumu vidū, kā arī fotografēties īpašā fotostudijā.

Aktivitātes Preiļu pilsētas svētkos ir daļa no Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas InvestEU, kas līdz nākamā gada pavasarim norisinās 13 Eiropas Savienības (ES) valstīs, tai skaitā Latvijā. Katrā kampaņas InvestEU dalībvalstī tiek izcelti vietējie veiksmes stāsti – uzņēmumi un uzņēmēji, kuri, pateicoties ES līdzfinansējumam, ir veiksmīgi attīstījuši savu biznesu, radījuši jaunas darbavietas, veicinājuši eksportspēju. Kampaņas InvestEU Latvijas vēstneši ir Ēberliņu drava, Primekss, starptautiskā lidosta “Rīga” un koncertzāle “Lielais dzintars”. Preiļu pilsētas svētku laikā viesiem būs unikāla iespēja virtuāli apmeklēt, iegūt plašāku informāciju par šiem uzņēmumiem, kā arī gūt vērtīgu informāciju par ES pieejamām investīcijām.

“Eiropas Savienības vēstniecībā” radio raidījumu vadītājs Jānis Romanovskis centīsies noskaidrot, kurš no preilēniešiem vai pilsētas viesiem ir erudītākais spēlē “ES zinu vai minu par Eiropas Savienību”. Priekšsacīkstēs dalībniekiem būs jāatbild uz jautājumiem par ES, tās simboliem, dalībvalstīm, projekta InvestEU Latvijas veiksmes stāstiem. Savukārt finālā būs sarežģītāki jautājumi, tai skaitā par Preiļiem, pilsētas vēsturi un svarīgiem notikumiem.

“Jau trešo reizi savas durvis vērs “Eiropas Savienības vēstniecība”, kurā līdz šim paviesojušies vairāk nekā 8000 Valmieras un Ventspils pilsētas svētku svinētāji. Šoreiz Preiļu iedzīvotāji un viesi ir aicināti nofotografēties īpašā fotostudijā, pārbaudīt savas zināšanas erudīcijas konkursā, kā arī uzzināt par iespējām, ko sniedz ES investīcijas. Kuplais apmeklētāju skaits Valmierā un Ventspilī apliecina, ka “Eiropas Savienības vēstniecība” ir interesanta vieta, kuru apmeklēt, un kurā noteikti var iegūt gan noderīgas zināšanas, gan iepriecinošas balvas,” stāsta Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomists.

Preiļi ir viena no četrām Latvijas pilsētām, kurā svētku laikā darbosies “Eiropas Savienības vēstniecība”. Aicinām arī uz svētkiem 26. augustā Jelgavā.

Informācija par ES ieguldījumiem un kampaņu investEU:

ES ar plašajām finansējuma un investīciju iespējām cenšas veicināt izaugsmi, radīt darbavietas un piesaistīt privāto kapitālu, lai veidotu labāku nākotni ES pilsoņiem. ES ieguldījumi sekmē uzlabojumus, kas ir svarīgi mūsu ikdienā, — labāku izglītību, modernizētu veselības aprūpi, “zaļāku” enerģiju, jaunas transporta infrastruktūras izveidi, progresīvu tehnoloģiju ieviešanu un daudzas citas iespējas. 2017. gada februārī Eiropas Komisijas Komunikācijas ģenerāldirektorāta uzsāktās sabiedrības informēšanas kampaņas investEU mērķis ir ikvienam parādīt, kāda ir ES ieguldījumu reālā atdeve un ietekme uz projektiem un cilvēkiem. Informāciju par valsts ieguvumiem no ES ieguldījumiem var apskatīt interneta vietnē: https://europa.eu/investeu/home_lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA