Rēzeknes novada jaunieši iepazīst Latgales uzņēmējus
Apskatīt komentārus (0)


10.05.2017


Kopš februāra Rēzeknes novadā tiek īstenots projekts “Pasākumu kopums Austrumlatgales topošajiem un esošajiem uzņēmējiem par uzņēmējdarbības iespējām Eiropas Savienībā”. Papildus izglītojošiem semināriem novada skolu jauniešiem, kā arī esošajiem un topošajiem uzņēmējiem pieredzes apmaiņas ekskursijās bija iespēja iepazītu reālus uzņēmējdarbības piemērus.

Pirmajā ekskursijā jaunieši devās uz Jelgavas novadu, izzinot tā reģiona uzņēmējdarbības specifiku tādās nozarēs kā tūrisms, lauksaimniecība, mājražošana. Tomēr būtiski apzināties, ka savas idejas iespējams īstenot arī šeit pat Rēzeknes novadā un Latgalē.

Viļakas novada zemnieku saimniecība “Kotiņi” apsaimnieko vairākus tūkstošus hektārus lauksaimniecības zemes. Ir viens no lielākajiem sēklu ražotājiem valstī. Šobrīd tiek īstenoti attīstības projekti pat vairāku miljonu eiro vērtībā. Gudra saimniekošana ļauj efektīvi izmantot visu produkciju, ražojot rapšu eļļu, miltus un medu kā papildproduktus. Šī saimniecība iedvesmo, ka lielu gribas spēju iespējams īstenot ikvienu ideju. Ģimenes spēks, spēcīga komanda, zināšanas un pieredze, kā arī konkurence ir tie dzinējspēki, kas rosina z/s “Kotiņi” attīstīties.

Tālāk ceļš veda uz Rēzeknes novada eksporta un Rēzeknes Speciālās Ekonomiskās zonas uzņēmumiem “Verems” un “LEAX”. Ekskursijā pa ražotnēm varēja tuvāk iepazīt kokapstrādes un metālapstrādes darbu specifiku. Pārsteidzošs ir ražotņu apjoms un darbību sistematizācija. Lai gan daļa ražošanas procesu ir robotizēti, šajos uzņēmumos nepieciešami kvalificēti, atbildīgi darbinieki.

Iespaidiem bagātā diena tiek noslēgta Rēzeknes novada “Apkalnmājās”. Vērēmu pagastā saimnieki ir radījuši patīkamu vidi, kur ceļiniekiem atpūsties vai svinēt savus svētkus. Viņi papildus izgatavo arī dažādus ādas izstrādājumus un zirglietas. Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja iemēģināt arī savu roku darbā ar ādu, kurā nepieciešams gan spēks, gan radoša pieeja.

Attālums no galvaspilsētas, ostām vai lidostas nav šķērslis starptautiski atzītas un inovatīvas produkcijas ražošanai vai kļūšanai par nozares līderi. Šo uzņēmēju un saimnieku pieredze apliecina, ka ar uzcītīgu darbu un gudru saimniekošanu, var attīstīties arī tepat Rēzeknes novadā un Latgalē.

Ilze Kiščenko,
projekta sabiedrisko attiecību speciāliste

Pieredzes apmaiņas braucienu organizē Europe Direct informācijas centrs Austrumlatgalē ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

Eiropas Komisijas galvenā prioritāte ir, neradot jaunus parādus, panākt, ka Eiropā atsākas izaugsme un palielinās darbavietu skaits. Kopš pasaules ekonomiskās un finansiālās krīzes sākuma Eiropas Savienībai (ES) grūtības rada zems investīciju līmenis un augsts bezdarbs. Šīs problēmas risināšanai Eiropas Komisija kopā ar Eiropas Investīciju banku uzsāka “Investīciju plānu Eiropai”.

“Europe Direct” ir 2005.gadā izveidots Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās ES dalībvalstīs. “Europe Direct” sniedz bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicina iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība tajā.

Fotogrāfijas ir šeit
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA