Tomātu diena Rēzeknē
Apskatīt komentārus (0)


30.08.2013


23.augustā Rēzeknes novada pašvaldības konferenču zālē sadarbībā ar „Europe Direct informācijas centru Austrumlatgalē” notika Tomātu diena, kā laikā ikviens interesents varēja piedalīties diskusijā par tomātu audzēšanas agrotehniku, dzirdēt jaunākās tendences dārzeņkopībā, ņemot vērā situāciju lauksaimniecības produktu tirgū un Eiropas Savienības strukturālo fondu piedāvātās attīstības iespējas.

Visas dienas garumā katrs varēja baudīt arī krāšņu daudzveidību tomātu  izstādē, kur varēja aplūkot apmēram 90 šķirnes, kā arī piedalīties diskusijā par tomātu audzēšanas praktiskajiem aspektiem un uzklausīt profesionāļu padomus. Tomātu dienu apmeklēja vairāk nekā 90 cilvēki, no kuriem daļa arī noklausījās semināru, bet citi piedalījās diskusijās, uzdeva jautājumus un baudīja dažnedažādās tomātu šķirnes.

SIA „Aiva G” īpašnieks, agronoms Juris Gruduls un SIA „Latgales dārzeņu loģistika” menedžeris Andris Stuks dalījās pieredzē par tomātu audzēšanu un kopšanu no sēklas līdz ražai. Speciālisti atgādināja arī par nepieciešamību nodrošināt labvēlīgu vidi siltumnīcās, tai skaitā dezinficēšanas darbu veikšanu un šim nolūkam izmantojamiem līdzekļiem. Praktiska informācija tika sniegta par iespējām izvairīties no dažādu slimību un kaitēkļu postījumiem. Diskusijas dalībnieki uzzināja, ka cīnīties ar kurmjiem var, piemēram, paberot siltumnīcā zem augšējās augsnes kārtas stikla lauskas. Liela interese bija par tomātu laistīšanu. Šajā sakarā tika pārrunātas divas pieejas – laistīšanu var veikt bieži, bet nosacīti nedaudz, gan arī retāk (reizi nedēļā), bet bagātīgi. Speciālisti skaidroja, ka abi varianti ir vienlīdz labi, tikai ir jāskatās kā „jūtas” tomāti, un vēl norādīja uz to, ka nekādā ziņā nedrīkst strauji mainīt laistīšanas režīmu, jo tas gan tomātiem nepatiktu.

Izstādē savus tomātus piedāvāja 15 audzētāji. Daži no tiem bija lielāki tomātu audzētāji – SIA „Aiva G” (Barkavas pagasts), SIA „Latgales dārzeņu loģistika” (Mežvidu pagasts), zemnieku saimniecība „Lukstiņmājas” (Ozolmuižas pagasts), zemnieku saimniecība „Zelta kalns” (Dekšāres pagasts), zemnieku saimniecība „Mežvīni” (Dubnas pagasts). Savukārt, īpašs prieks bija par vietējiem tomātu audzēšanas entuziastiem, kuri laipni atsaucās un piedalījās šajā pasākumā ar saviem „darba augļiem” – Vija Borisova (Kaunatas pagasts), Veronika Poča (Rikavas pagasts), Dace Sīle (Sakstagala pagasts), Leokādija Razgale (Strūžānu pagasts), Viktorija Ivanova (Mākoņkalna pagasts), Valentīna Stepiņa un Vasīlijs Iļjins (Griškānu pagasts), Iveta Jonina (Dekšāres pagasts), Antoņina Babāne un Anna Orinska  (Malnavas pagasts).

Fotogrāfijas ir šeit: http://www.rezeknesnovads.lv/rrp/lv/content/3/1/470/471/?p_id=9446      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA