UNESCO Starptautiskā valodas diena Gaigalavas pamatskolā
Apskatīt komentārus (0)


26.02.2013


Ik gadu 21.februārī pasaulē atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. Šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija organizēja aktivitāti „Trāpīt laikā!”, kas tika veltīta izcilākajam noveļu un komēdiju meistaram Rūdolfam Blaumanim. Šajā aktivitātē piedalījās visa Gaigalas pamatskola no 1. līdz 9. klasei, un tā izvērtās veselas nedēļas garumā, kad skolēni atklāja sev Blaumani visai neparastā veidā.

19.februārī skolas zālē rosījās 5. un 6. klases skolēni, kuri piedalījās konkursā „Blaumaņa „Velniņi” pēc 118 gadiem”. Pirms konkursa pasākuma dalībnieki iepazinās ar R. Blaumaņa literāro mantojumu. Konkursā mazie velniņi ar savu velnu māti iejutās pasaku varoņu tēlos, prezentēja savus tērpus, pēc tam iesaistījās aktīvās spēlēs un rotaļās, kur pēc darba „Velniņi” fragmentu izlasīšanas, izrādīja savu veiklību, precizitāti, izdomu un zināšanas puzles likšanā, „spaiņu pildīšanā”, ārstniecības augu noteikšanā, „veļas kāršanā” un citos uzdevumos. Žūrija noteica labākos. 1. vietu ieguva 6. klases skolniece Vineta Bolmane, 2. vietu dalīja 6. klases skolnieki Dāniels Bikovskis un Linda Mihailova, 3. vietā ierindojās 5. klases skolnieks Imants Spīčs.

Savukārt 21.februāra pēcpusdienā visi iejutās TV šova „Blaumaņa neparastajā joku pasaulē” dalībnieku lomās. Ieradās pats R. Blaumanis. Viņš sniedza interviju žurnālistei Sidnijai un atbildēja uz daudziem jautājumiem par savu attieksmi pret dzīvi, jokiem, latviešiem, māti un arī par vērtībām, kas ir aktuālas mūsdienās. Tika novērtēts, kā 5. līdz 9. klašu skolēni bija iestudējuši feļetonus „Kā Jānis par kalēju mācījās”, „Voi tad es nesacīje?”, „Kā kaupens – krupis par ērgli gribēja pārvērsties”, „Izpušierēta laime”, „Jocīgi kapu uzraksti”. Skolēni ar atbildības sajūtu piedalījās pasākumā, nopietni piedomāja pie apģērba, rekvizītiem, valodas izteiksmes, piestrādāja pie balss tembra un skaļuma, uzstājoties auditorijas priekšā, tika izmantoti sporta teātra elementi, kas padarīja Blaumaņa darbus aktuālākus un izprotamākus mūsdienu jauniešiem.

Starptautiskā dzimtās valodas nedēļa Gaigalavas pamatskolā noslēdzās 22.februārī, kad noritēja Blaumaņu dzejoļu konkurss 1. – 4. klasēm. Ciemos pie 1. – 4. klasēm bija ieradies R. Blaumanis, kas piedalījās arī žūrijas darbā, lai novērtēju mazo censoņu sniegumu. Konkurss bija divu nedēļu intensīva darba rezultāts, jo bērni ne tikai mācījās no galvas, bet arī strādāja pie visu burtiņu izrunas un izteiksmes. Bērni pasākumu uztvēra ļoti nopietni. Darbs attaisnojās, jo, pasniedzot atzinības rakstus, skolēnu veikumu atzinīgi novērtēja arī pats „Rūdolfs Blaumanis”.

Paldies visiem skolotājiem, kas iesaistījās skolēnu sagatavošanā, kā arī skolēniem par atbildīgu attieksmi un piedalīšanos!

Maruta Krustāne,

Gaigalavas pamatskolas latviešu valodas skolotāja
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA