130219

Izglītojoša diskusija “Eiropas politika un miera patiesā cena”
Apskatīt komentārus (0)


13.10.2023


2023. gada 13. oktobrī Krāslavas novada bibliotēkā norisinājās diskusija “Eiropas politika un miera patiesā cena”. Pasākumu organizēja Europe Direct Austrumlatgale sadarbībā ar Eiropas Parlamentu Latvijā un Krāslavas novada bibliotēku.

Kopā ar Krāslavas novada jauniešiem par mieru un drošību diskutēja Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, Jauniešu biedrība "Dagne" valdes priekšsēdētājs Aivars Bačkurs, Krāslavas rajona partnerības LEADER stratēģijas administratīvā vadītāja Zane Ločmele un Eiropas kopienas mesesamkopa.eu jaunā līdere, Klubs Māja prezidente Ance Mālkalna. Diskusiju vadīja aktieris Jānis Kronis.

Diskusijā tika runāts par hibrīdkaru, migrāciju, kiberuzbrukumiem, ES Miera un aizsardzības politiku, nākamgad gaidāmajām EP vēlēšanām un to, cik svarīgi ir tajās piedalīties, jo 80% lēmumprojektu, kas tiek pieņemts Latvijā, ir balstīti uz ES likumdošanu.

“Skatoties vēsturiski, Latvija šobrīd ir ar vislielākajām drošības garantijām, kādas mūsu valstij ir bijušas jebkurā vēsturiskajā periodā līdz šim,” uzsvēra Dace Melbārde, “taču miers nav pasīvs. Mieram ir jābūt aktīvam un notiekošam, tāpēc mums visiem ir jāiesaistās un jārīkojas, lai mūsu prātus neietekmē viltus ziņas vai propaganda un lai mūsu spriedumi ir pārdomāti un objektīvi.”

Diskusijas laikā topošie mākslinieki no Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolas diskusijā dzirdēto “ietērpa” zīmējumos: “Eiropas politika un miera patiesā cena” ekspertu atziņās un jauniešu vizualizācijās.

Diskusija “Eiropas politika un miera patiesā cena” bija viens no pasākumiem ciklā #DemokrātijaDarbībā, ko Latvijas reģionos organizē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā sadarbībā ar Europe Direct centriem, vietējām pašvaldībām un izglītības iestādēm.

#EuropeDirectAustrumlatgale #Krāslavasnovadabibliotēka #KrāslavasNB #KNB

Fotogrāfijas ir ŠEIT (autore - Margarita Žavnerčika).  
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA