Rīta stunda ,,Pienenītes" lasītājiem.
10.11.2020

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros Krāslavas pirmsskolas iestādē ,,Pienenīte” notika rīta stunda maziem lasītājiem. Bibliotekāre Viktorija  iepazīstināja klausītājus  ar skandināvu bērnu populāro rakstnieku grāmatām. Audzēkņi ātri sameklēja Ziemeļvalstis spēlē ,,Eiropas valstu karogi” un izveidoja karti.

Visi aizraujoši klausījās un līdzdarbojās norvēģu autores Kristinas Rūšiftes grāmatas ,,Visi skaitās” noslēpumu un pārsteigumu atklāšanā.

Grāmata mudina mazos un lielos lasītājus iedziļināties detaļās, veicina empātijas spējas, mudina  pēc sejas izteiksmes noteikt cilvēka sajūtas. Cilvēki grāmatā nav tikai saskaitāmi objekti, aiz katra ir stāsts, pārdzīvojums. Visi skaitās- katrs ir svarīgs.

Mudžgrāmatu veido daudz mini stāstiņu un tēlu, kuri te uzrodas, te pazūd, lai atgrieztos vēlāk. Tēmas un situācijas ir no mūsu dzīves- pastaiga ar tēvu, lielveikals, bibliotēka, skolas pagalms u.c.

Grāmatas izpētīšana prasīs daudz laika, bet būs ļoti aizraujoša. Tā uzdod daudz neikdienišķus jautājumus un liek mums domāt par būtisko.

Pateicoties skolotājām Ingai, Oksanai un Vinetai  sadarbība sanāca radoša un jautra. Cerams, ka bērni izjutīs prieku, veidojot savu mākslas darbu, kad zīmēs pašu sevi tuvu cilvēku vidū.

Foto skaties  Bērnu literatūras nodaļas emuārā: http://kraslavasbernubiblioteka.blogspot.com/