09.-13.jūlijā

Kursi bibliotēkas darbiniekiem programmatūrai ALISE versija 4.0 Krāslavas centrālā bibliotēkā

Bibliotēku informācijas sistēma ALISE (BIS ALISE) ir Latvijā populārākais bibliotēku automatizācijas risinājums, kurš ieviests vairāk nekā 200 Latvijas publiskajās, speciālajās, augstskolu, skolu, organizāciju un uzņēmumu bibliotēkās. BIS ALISE nodrošina visu bibliotekāro procesu automatizāciju, ka arī papildu iespējas (piemēram, CD MultiKat- datubāzu publiskošana un pārlūkošana nesaistes (off-line) režīmā utt.).

Š.g. no 9. līdz 13. jūlijam Krāslavas centrālajā bibliotēka notika praktiskā apmācība darbam ar sistēmas ALISE jauno versiju 4.0. Kursus vadīja Sarmīte Pogule – speciāliste no Tietonator Alise SIA.
TietoEnator ir lielākais IT pakalpojumu piegādātājs Ziemeļvalstīs un viens no vadošajiem informācijas sabiedrības veidotājiem. TietoEnator specializējas konsultāciju, sistēmu izstrādes un integrācijas pakalpojumu sniegšanas, sistēmu uzturēšanas un programmatūras produktu izstrādes jomās. TietoEnator pakalpojumu pamatā ir savas darbības nozaru specifikas un jaunāko informācijas tehnoloģiju pārzināšana. Latvijā TietoEnator uzņēmumu grupu pārstāv gan TietoEnator Alise SIA, gan TietoEnator SIA, kas ir viena no lielākajām finansu institūcijas apkalpojošajām IT firmām Baltijā.

ALISE jaunajā 4.0 versijā ir jauna platforma (MARC21 formāts), jauna saskarne un jauna funkcionalitāte (autoritatīvo datu kontrole utt.).

Apmācības plānojums bija šāds:

• Sistēmas administrācija (darbības, kas veicamas visai sistēmai kopumā);
  • Ievads darbā ar sistēmu, OPAC (meklēšana lokālajās datubāzēs);
  • Bibliogrāfisko datu apstrāde (kataloģizācija un analītika), darbs ar palīgbāzēm un Z39.50;
  •  Komplektēšana, pasūtīšana/rezervēšana (sūtījumi, norakstīšanas un nodošanas uz citu fondu, statistiskie pārskati);
  • Cirkulācija (lasītāju reģistrācija un izsniegšana/saņemšana).
Šajā gadā Krāslavas centrālā bibliotēkā kopā ar TietoEnator Alise speciālistiem plāno pāreju - datu konvertāciju - no ALISE vecas 3i versijas uz jauno 4.0 versiju.