22.novembrī

Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā notika Krāslavas rajona  bibliotekāru seminārs

Dienas kārtībā bija dažādi darba jautājumi un vēl bija jautājums par amatpersonu elektroniskām deklarācijām.

Saskaņā ar likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 4.pantu, mūsu rajona ciema bibliotēku vadītājiem  un daļai Krāslavas novada centrālās bibliotēkas darbinieku ir  piešķirts valsts amatpersonas statuss. Viens no valsts amatpersonas pienākumiem ir iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID).
Par jaunu valsts amatpersonas deklarācijas iesniegšanas veidu, elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), mēs uzaicinājām pastāstīt Valsts ieņēmumu dienesta Latgales reģionālās iestādes (VID LRI) Korupcijas novēršanas kontroles daļas galveno speciālisti S.Škerškāni. No galvenās speciālistes sniegtās informācijas izriet, ka EDS ir droša, ērta, laiku ietaupoša, bezmaksas programma, tā dod iespēju ar interneta palīdzību VID elektroniski iesniegt valsts amatpersonas deklarāciju u.c. dokumentus, neizejot no sava kabineta. Lai kļūtu par EDS reģistrētu lietotāju, ir jānoslēdz bezmaksas līgums ar VID par EDS izmantošanu. Līguma un iesnieguma paraugu var atrast VID mājas lapā www.vid.gov.lv vai saņemt VID LRI Krāslavas nodaļā.