130022

Ekskursija uz Lietuvu, Šauļiem – Saules pilsētu
Apskatīt komentārus (0)


02.10.2023


Ekskursija uz Lietuvu, Šauļiem – Saules pilsētu

Septembra nogalē Krāslavas novada bibliotekāri un citi interesenti devās ekskursijā uz Lietuvu, Šauļiem – Saules pilsētu.

Visi ekskursijas dalībnieki apskatīja Krusta kalnu. Šis kalns ir ievērojams kā simbols ticībai un ciešanām, un uz tā uzstādīti tūkstošiem krustu, kas liecina par vietējo ticību un vēlmi izteikt pateicību.

Šauļi (Saules pilsēta) ir Ziemeļlietuvas ekonomiskais un kultūras centrs, ceturtā universitāšu pilsēta valstī.  Šauļi ir slavena ar savu viduslaiku un baroka arhitektūru. Šīs arhitektūras stilu var ieraudzīt pilsētas centra vecpilsētā, kur, pastaigājoties pa ieliņām, var just vēstures gaisotni un baudīt skaistās ēkas.

Bibliotekāri un citi interesenti apskatīja Svētā Pētera un Pāvila baznīcu; 

  • pastaigāja pa centrālo gājēju ielu: 
    • apskatīja Saules pulksteņu laukumu, kur galveno uzmanību piesaista zelta zēns - skulptūra "Šaulis" (tā augstums ir 4 metri),
    • kā arī romantisku skulptūru un strūklaku “Pelikāni”, gan arī strūklakas “Rude” un “Saules diski”; 
  • apmeklēja Šokolādes muzeju.

Lietuvas konfekšu fabrika “Rūta” dibināta 1913.gadā un jau gandrīz 100 gadus ražo saldumus un var lepoties ar autentiskiem gardumiem, plašu garšas paleti. Ekspozīcija stāsta par 4 tūkstošus gadu ilgo šokolādes vēsturi kā arī šokolādes fabrikas “Ruta” simts gadus ilgo vēsturi.

Šauļi ir iecienīts tūristu galamērķis Lietuvā, un tā piedāvā daudz ko interesantu gan vēstures un kultūras entuziastiem, gan tiem, kas meklē brīnišķīgu dabas skatu. Šī pilsēta ir ideāla vieta, lai izpētītu Lietuvas reģionu un iepazītos ar tā vēsturi un mantojumu.

Paldies tūrisma firmai MARI (https://www.mari.lv/lv) par interesantu ekskursiju!

Paldies bibliotekārei Svetlanai Ļaksa-Timinskai par organizēto braucienu!

#Krāslavasnovadabibliotēka #KrāslavasNB #KNB

 

Foto autore: Vija Dzalbe
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA