Meistarklase senioriem Krāslavas novada bibliotēkā

22.12.2023

Īsi pirms Ziemassvētkiem, 21. decembra vakarā,  Krāslavas novada bibliotēkas telpās skanēja  jauka svētku mūzika, Ziemassvētku eglīšu gaismiņās brīnumaini mirdzēja maza, kupla eglīte, projektora ekrānā mainījās skaisti Ziemassvētkus attēli un  telpā kārdinoši smaržoja uz galda esošie saldumi. Tā sākās aizraujošā meistarklase senioriem “Pašdarināti Ziemassvētku dekori”, kuru vadīja Krāslavas novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre Ināra Pauliņa.

Jūs laikam padomājāt, ka saldumus atnesa Salatētis vai Ziemassvētku rūķītis. Nē, neuzminējāt, jo par saldumiem parūpējās paši meistarklases dalībnieki, un tos varēja baudīt neilgi pirms radošās darbnīcas kopā ar tēju vai kafiju.

Seniori tika aicināti piedalīties šajā interesantā un radošā pasākumā, lai kopīgi izgatavotu savām rokām skaistus Ziemassvētku dekorus. Katrs iepriekš sagatavojās un paņēma visu nepieciešamo – skaistus un spīdīgus audumus, romantiskas mežģīnes, krāsainas lentes, diegus, dažādas krelles, svētku uzlīmes un dekorus. Darba procesā ar tiem varēja apmainīties un padalīties ar pārējiem meistarklases dalībniekiem. Ināra piedāvāja dažādas tehnikas, arī palīgmateriālus, dalījās ar savām zināšanām, prasmēm un pieredzi, lai katrs darbnīcas dalībnieks radoši izgatavotu gan tradicionālas, gan modernas Ziemassvētku bumbiņas.

Darba process noritēja mājīgā, siltā, pozitīvā un ražīgā gaisotnē. Šī bija ne tikai noderīga iespēja iemācīties jaunas prasmes, bet arī vērtīgs laiks, kas aktīvi pavadīts kopā ar citiem, patīkami sarunājoties, radot dzīvesprieku un daloties savās idejās. Katra radīta bumbiņa ir  katra dalībnieka personīgā ideja un stāsts, jo izgatavota kā personīga Ziemassvētku dāvana sev vai citiem.

Meistarklases laikā seniori sajuta svētku noskaņu, radot un daloties idejās, kas savienota ar radošo procesu un Ziemassvētku burvību.

Fotogrāfijas ir Attēlu galerijā.

Ilona Cabule,

Krāslavas novada bibliotēkas