117074

Piedāvā bezmaksas latgaliešu rakstu valodas konsultācijas
Apskatīt komentārus (0)


07.06.2021


 

Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv regulāri saņem jautājumus un vajadzības gadījumā palīdz latgaliešu rakstu valodas labošanas un konsultēšanas darbos, tādēļ portāls gan uzņēmumus, gan sabiedriskās organizācijas, pašvaldību iestādes, gan arī privātpersonas aicina izmantot iespēju konsultēties par latgaliešu rakstu valodas pareizrakstības jautājumiem. Bezmaksas konsultācijas var saņemt par tekstiem, kuru zīmju skaits ir līdz vienam tūkstotim. 

Publiskajā telpā dažādos formātos arvien vairāk parādās teksti latgaliešu rakstu valodā, kas ir ļoti priecējoša tendence, taču diemžēl rakstu valodas kvalitāte kopumā nepieaug. Tādēļ portāla lakuga.lv speciālisti aicina uzņēmējus, sabiedriskās organizācijas, pašvaldību iestādes, gan arī privātpersonas izmantot portāla konsultācijas latgaliešu rakstu valodas tekstu pareizrakstībai. Bezmaksas palīdzību var saņemt tekstiem, kuru zīmju skaits ir līdz vienam tūkstotim. Tie var būt gan dažādi informatīvi teksti, produkcijas un pakalpojumu apraksti, sveicienu teksti un cita informācija. Ja zīmju skaits lielāks vai teksts prasa specifisku iedziļināšanos, tad par latgaliešu rakstu valodas korektūru iespējams vienoties kā maksas pakalpojumu.

Portāla lakuga.lv redaktore Sandra Ūdre saka: “Portāls regulāri saņem jautājumus vai aicinājumus palīdzēt pārbaudīt latgaliski rakstītos tekstus, ko labprāt arī darām. Mūsu mērķis un vēlme ir, lai publiskajā telpā parādās arvien kvalitatīvāka latgaliešu rakstu valoda, tādēļ droši aicinām jautāt palīdzību. Piemēram, nesen precizējām Rēzeknes gaļas kombināta Jāņiem veltītās produkcijas latgaliskos tekstus. Priecē, ka uzņēmumam šķita svarīgi, lai latgaliešu rakstu valoda būtu pēc iespējas korektāka.”

Atgādinām, ka atbilstoši Valsts valodas likuma definējumam latgaliešu rakstu valoda ir vēsturisks latviešu valodas paveids, kam pastāv savi pareizrakstības noteikumi. 2007. gadā Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisijas Latgaliešu ortogrāfijas apakškomisijā tika apstiprinātas un ieteiktas vispārējai lietošanai kodificētās latgaliešu rakstu valodas normas “Latgaliešu rakstības noteikumi”.

Lai saņemtu palīdzību latgaliešu rakstu valodas pārbaudei, vajadzīgais teksts jānosūta portālam uz e-pastu info@lakuga.lv. Mediju “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” uztur un darbību nodrošina biedrība “LgSC”, kas ir sabiedriskā labuma organizācija un jau vairāk nekā 15 gadus īsteno dažādus ar latgaliešu valodas saglabāšanu, attīstīšanu un popularizēšanu saistītus projektus un aktivitātes.  Portāls lakuga.lv savu darbību iesāka 2007. gadā, tas vēl arvien ir vienīgais medijs pasaulē, kura saturs tiek gatavots tikai latgaliešu rakstu valodā. Portāls regulāri gatavo un publicē rakstus un informāciju par latgaliešu rakstu valodas vēsturi, jautājumiem, kā arī praktiskiem padomiem rakstītprasmes uzlabošanai. 

Portāla lakuga.lv darbību 2021. gadā atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Plašāka informācija:

Edeite Husare

Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv

info@lakuga.lv

facebook.com/lakuga.lv

instagram.com/voluuda 

t. 29509672

http://lakuga.lv  

 




      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA