130744

Tikšanās ar mākslinieku
Apskatīt komentārus (0)


11.12.2023


Tikšanās ar mākslinieku.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā, Krāslavas novada bibliotēka saaicināja ciemos pilsētas skolu skolēnus, vecākus un skolotājus, lai izjustu  pasaku brīnumu sevī, tiekoties  ar novada jaunu mākslinieku Dāvidu Babrovski. Brāļu Grimmu pasaku tēli ieinteresēja Dāvidu un viņš ilustrēja divas pasakas ,,Zelta putns “ un ,,Seši gulbji”. Dāvids uzdāvināja bibliotēkai grāmatu ar savu autogrāfu, interesanti pastāstīja par ilustrāciju publicēšanas gaitu, iesaistīja bērnus personīgo melnbalto skiču krāsošanā. 

Par sevi viņš stāsta :,, Jau no skolas gadiem es aktīvi iesaistījos dažādos mākslas konkursos un olimpiādēs, par ko esmu pateicīgs savai vizuālās mākslas skolotajai Olitai Truskovskai.  Ar laiku interese par mākslu auga. Tika izveidoti vairāki unikāli un krāsaini darbi, un 9. klasē tapa pirmā personīgā darbu izstādu. 

Krāslavas novada bibliotēkā šogad arī  izveidoja manu darbu izstādi ar nosaukumu ,, Pasaku mistērijā”. Apguvis programmētāja profesiju, nolēmu atgriezties mākslas jomā. Tā ir mana sirds lieta. Pateicoties tuvinieku padomiem, sazinājos ar vairākām Latvijas grāmatu izdevniecībām, no kurām tieši ,,Jumava” uzaicināja mani ilustrēt Brāļu Grimmu pasakas. Pasaku grāmatas vizuālā tēla tapšanai tikai veltīti vairāk nekā divi mēneši. Šī laika posmā izveidoju sešas krāsainās pasaku ilustrācijas, grāmatas vāka dizainu un nelielās nodaļu ilustrācijas. Grāmata tapa patiešām krāsaina un skaista. Tā ir pieejama visās Latvijas “Jānis Roze” grāmatnīcās. “

Skolēniem ļoti patika darbnīcas. Autordarbu skičus krāsoja ar iedvesmu. 

Pirmā Dāvida skolotāja Inta Beikule novēlēja panākumus nākamās grāmatas tapšanā. 

Aicinām apmeklēt  Dāvida oriģiālo darbu izstādi ,, Pasaku tēli Brāļu Grimmu pasakās.”

Bibliotekāri pilni cerības, ka bērni izlasīs visas 200 Brāļu Grimmu pasakas.

Ticēsim pasakām, sapņosim un dzīvosim cerībā, ka Labais vienmēr uzvarēs.

Bildes skaties: 

Attēlu galerijā: https://ej.uz/08-12-2023_Babrovskis

https://ieej.lv/eV1Ik 

Krāslavas novada bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča

Bildēja Ilona Cabule, Aina Kudiņa u.c. pasākuma dalībnieki
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA