Semināra „Datubāzu resursi un rīki informācijas darbā” prezentācijas
Apskatīt komentārus (0)


24.05.2017


Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) 23. maijā rīkoja informatīvu semināru „Datubāzu resursi un rīki informācijas darbā” KISC Mācību klasē (Rīga, Tērbatas iela  53 – 7, 5. stāvā). Seminārs bija paredzēts pašvaldību publisko bibliotēku pārstāvjiem, un tajā tika stāstīts par Centra abonētajām nacionālajām datu bāzēm –  uzziņu, tulkošanas, multivides, oriģinālliteratūras un informācijas meklēšanas sistēmu par Latviju letonika.lv, Latvijas centrālo un reģionālo periodisko izdevumu publikāciju, ziņu un rakstu apkopojumu Lursoft Laikrakstu bibliotēka un ziņu aģentūras LETA arhīvu – Latvijas bibliotēkām, kā arī par Centra piedāvātajiem resursiem internetā – Pārrobežu e-arhīvu www.earchive-estlatrus.eu un mašīntulkošanas rīkuHugo.lv  Semināra dalībnieki tika iepazīstināti arī ar datu bāzes ProQuest e-grāmatu, laikrakstu un videoierakstu kolekciju pašvaldību publiskajām bibliotēkām.

Seminārā piedalījās  KISC sadarbības partneru – sabiedrības “Tilde”, LETA un SIA “Lursoft” – pārstāvji, lai iepazīstinātu resursu lietotājus ar jaunākajiem sistēmu piedāvājumiem un rosinātu e-resursu izmantošanu, tādējādi veicinot bibliotēku darbinieku un lietotāju digitālās prasmes, izglītību un pašizglītību.

Divām no minētajām datu bāzēm – “Lursoft” Laikrakstu bibliotēkai un letonika.lv. Kultūras informācijas sistēmu centrs Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas “Gaismas tīkls” ietvaros nodrošina pieeju visās pašvaldību publiskajās bibliotēkās par valsts finansējumu.

Vairāk informācijas par semināru un  par datubāzu abonēšanas iespējām:
Agrita Sagalajeva
Projekta “Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām” koordinatore
Tālrunis: 67844896
E-pasts: 
agrita.sagalajeva@kis.gov.lv

2017 05 23 ProQuest For Public Libraries (2.4 MB) 
2017 05 23 ProQuest Presentation PAVN (2.6 MB) 

2017 05 23 Public Library Complete Presentation (664.9 KB) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA