Aicina pieteikties Statistikas datu ekspedīcijai
Apskatīt komentārus (0)


18.10.2016


 

Par godu Eiropas statistikas dienai Centrālā statistikas pārvalde kopā ar Datu skola aicina stāstniekus, programmētājus, analītiķus un citus datu entuziastus piedalīties Datu ekspedīcijā, kas notiks ceturtdien, 20. oktobrī plkst. 18.15–21.00 CSP Informācijas centrā Lāčplēša ielā 1.

Ekspedīcijas laikā dalībnieki meklēs stāstus CSP ārējās tirdzniecības, sociālekonomiskajos, telpiskajos u.c. datos. Dalībnieku rīcībā būs visi CSP publicētie dati, kurus palīdzēs iegūt atbilstošā formātā. Ekspedīcija notiks grupās, kuras veidos atbilstoši dalībnieku pieredzei un iemaņām. Tās rezultāti var būt datos balstīti stāsti, lietotņu prototipi u.c. projekti. Vairāk par Datu ekspedīcijas formātu var uzzināt Datu skolas vietnē: http://lv.schoolofdata.org/data-expeditions/.

Interesenti aicināti pieteikties Datu skolas Facebook lapā http://ej.uz/StatistikasEkspedicija. Lai pilnvērtīgi piedalītos ekspedīcijā, katram dalībniekam līdzi jābūt savam personīgajam datoram (planšetes nederēs) un uz sadarbību vērstam noskaņojumam.

Šogad 20. oktobrī pirmo reizi Eiropas statistikas iestādes un centrālās bankas svinēs Eiropas statistikas dienu. Tās mērķis ir, stāstot par neatkarīgu, kvalitatīvu un starptautiski salīdzināmu datu vērtību, aktualizēt oficiālās statistikas nozīmi sabiedrībā un lēmumu pieņemšanā. Centrālā statistikas pārvalde ir Eiropas statistikas dienas koordinators Latvijā.

Datu skola ir starptautisks tīkls, kas radīts datu lasītprasmes veicināšanai. Būdami tīkla biedri, Datu skola strādā, lai nevalstiskās organizācijas, žurnālisti, publiskā sektora institūcijas un pilsoņi iegūtu spējas strādāt ar datiem efektīvāk, radot labāku, taisnīgāku un ilgspējīgāku sabiedrību.

Vairāk par Eiropas statistikas dienu Eurostat vietnē http://ec.europa.eu/eurostat/web/ess/european-statistics-day

Kontaktinformācija: Nika Aleksejeva (info@datuskola.lv), Beate Danusēviča (Beate.Danusevica@csb.gov.lv)
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA