Baltijas valstīm pēdējie soļi līdz 2014.-2020. gada plānošanas perioda uzsākšanai
Apskatīt komentārus (0)


02.06.2014


Pirmdien, 2. jūnijā, Rīgā tiekas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Finanšu ministriju pārstāvji, lai dalītos pieredzē par Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanu nākamajā 2014.-2020. gada periodā. Tikšanās laikā speciālisti diskutē par saņemtajiem Eiropas Komisijas (EK) komentāriem attiecībā uz izstrādātajiem ES fondu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda plānošanas dokumentu projektiem – Partnerības līgumiem un Darbības programmām.

“Lai varētu ar pārliecību tuvoties ES valstu vidējam līmenim, Baltijas valstīm jāspēj gudri un prasmīgi izmantot ES fondu sniegtās iespējas. Šobrīd, kad jaunā plānošanas perioda plānošanas dokumenti visās trijās Baltijas valstīs ir apstiprināšanas noslēguma posmā, diskusija un pieredzes apmaiņa ir īpaši svarīga. Veicami vēl pēdējie darbi, lai varētu kvalitatīvi sagatavoties nākamajam plānošanas periodam un nodrošināt, ka īstenotie ES fondu projekti vairo valsts un iedzīvotāju labklājību,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Šobrīd Latvijā, Lietuvā un Igaunijā norit aktīvs darbs pie ES fondu 2014.-2020. gada perioda plānošanas dokumentu oficiālās apstiprināšanas EK. Visas trīs Baltijas valstis pašlaik ir sasniegušas līdzīgu progresu dokumentu apstiprināšanā. Atbilstoši EK šī brīža aplēsēm, visu Baltijas valstu Partnerības līgumi EK varētu tikt apstiprināts tuvākajos mēnešos, Latvijas jau jūnijā. Darbības programmu apstiprināšana izriet no Partnerības līgumu apstiprināšanas laika.

Jau iepriekš ziņots, ka Partnerības līguma ietvaros Latvija un EK turpināja diskusijas par Latvijas izvirzītājām prioritātēm vides jomā, uzņēmējdarbības atbalsta shēmu, kas attiecas uz mazajiem un vidējiem komersantiem. Kā arī jautājumiem pētniecības un inovāciju, digitālās izaugsmes, energoefektivitātes, atkritumu apsaimniekošanas, transporta un izglītības jomās.

Plānošanas dokumentu projektos ir ievērota sasaiste ar ES 2020 gudras, ilgtspējīgas un iekļaujošas izaugsmes stratēģiju, Nacionālo attīstības plānu 2020, kā arī citiem plānošanas dokumentiem. Stratēģiskais redzējums balstīts uz trūkumu un vajadzību analīzi, savukārt risinājumi vērsti uz efektīvu, ilgtspējīgu attīstību un rezultātiem. Plānošanas dokumentos definētie prioritārie virzieni un specifiskie atbalsta mērķi koncentrēti uz konkrētu rezultātu sasniegšanu, kas dos vislielāko atdevi ekonomikas attīstībai un iedzīvotāju dzīves kvalitātes celšanai.

Informācijas sagatavotājs:

Ieva Raboviča

Komunikācijas nodaļas vecākā eksperte

Tālr.: 67095880

Ieva.Rabovica@fm.gov.lv
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA