Eiropas Parlaments sāk informācijas kampaņu pirms 2014. gada vēlēšanām
Apskatīt komentārus (0)


11.09.2013


Gatavošanos Eiropas Parlamenta vēlēšanām oficiāli aizsāk otrdien, 10. septembrī, atklājot īpašu informācijas un izpratnes veicināšanas kampaņu, kas turpināsies līdz pat brīdim, kad jaunievēlētais Parlaments izraudzīs nākamo Eiropas Komisijas priekšsēdētāju.

 

"Eiropas Parlaments ir vienīgais veids, kā iedzīvotāji var ietekmēt lēmumu pieņemšanu Eiropas Savienībā, un arī vienīgais veids, kā palielināt ES leģitimitāti", uzsver EP vicepriekšsēdētāja Anni Podimata (S&D, Grieķija), kas atbildīga par saziņu. "Sabiedrībā valda uzskats, ka politisko lēmumu pieņemšana pašreizējās ekonomikas krīzes laikā nav pietiekami leģitīma. Dalībvalstu balsotājiem ir unikāla iespēja noteikt nākamā Parlamenta sastāvu, tādējādi izvēloties arī turpmākās likumdošanas politisko kursu, ietekmēt neveiksmīgu pasākumu pārskatīšanu un politisko debašu virzību turpmākajos piecos gados pēc vēlēšanām".

 

"Eiropas Parlaments ir ES iedzīvotāju parlaments. Mēs esam iedzīvotāju balss ES lēmumu pieņemšanas procesā" uzsver otrs par saziņu atbildīgais EP vicepriekšsēdētājs Otmārs Karass (EPP, Austrija). "Šo kampaņu uzsāk, gatavojoties Eiropas vēlēšanām, kas dalībvalstīs notiks 2014. gada 22.-25. maijā, un tā turpināsies līdz pat brīdim, kad Parlaments ievēlēs nākamo Eiropas Komisijas priekšsēdētāju un apstiprinās jaunās Komisijas politisko programmu."

 

Pašlaik lielāko daļu tiesību aktu pieņem tieši ES līmenī, tādējādi Eiropas Parlamenta ietekme ir pielīdzināma dalībvalstu parlamentu ietekmei uz iedzīvotāju dzīvi. Kampaņas mērķis ir skaidrot vēlētājiem, ko tieši izlemj "Brisele" (vai Strasbūra), un kā viņi šos lēmumus var ietekmēt.

 

Kampaņai būs četri posmi. Pirmais aizsākts šodien, iepazīstinot ar kampaņas vadmotīvu "NĀC. RUNĀ. PANĀC". Šī posma mērķis ir skaidrot Eiropas Parlamenta pilnvaras un tā ietekmi uz Eiropas Savienības iedzīvotāju dzīvi.

 

Otrajā posmā, kas sāksies oktobrī un noslēgsies 2014. gada februārī, padziļināti skaidros Parlamenta darbību piecās tematiskajās jomās — ekonomika, nodarbinātība, dzīves līmeņa uzlabošana, finanses un ES nozīme pasaulē. Otrā posma laikā īstenos virkni interaktīvu pasākumu Eiropas pilsētās.

 

Trešais posms - priekšvēlēšanu kampaņa - sāksies februārī. Tās laikā kampaņas vizuālajiem materiāliem pievienos arī vēlēšanu datumu, aicinot iedzīvotājus doties pie vēlēšanu urnām.

 

Pēc vēlēšanām sāks kampaņas noslēguma posmu, kura laikā koncentrēsies uz jaunievēlēto Eiropas Parlamentu, nākamā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanu un jauno komisāru inaugurāciju.

 

Kampaņas vizuālā identitāte ar saukli NĀC. RUNĀ. PANĀC uzsver to, ka ES balsotāji var izmantot savas tiesības balsot, lai ietekmētu Eiropas nākotnes veidolu. Latvijā EP vēlēšanas plānotas 2014. gada 24. maijā.

 

Videomateriāls: šoreiz ir citādāk. Drīzumā 28 dalībvalstīs.

http://audiovisual.europarl.europa.eu/Assetdetail.aspx?id=b568da8c-f3f3-4cae-a8fc-a2350087aff8&lang=LV

 

 

Kontakti papildus informācijai:

Marta Rībele,

marta.ribele@europarl.europa.eu

tālr. 00 371 29296524

 

Agnese Krivade,

agnese.krivade@europarl.europa.eu

tālr. 00 32 498983983
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA