Eiropas pilsoņa Lielie lasīšanas svētki Krāslavā
Apskatīt komentārus (0)


28.03.2013


                                      

2013.gads ir Eiropas Pilsoņu gads, visā Eiropā notiek šogad pasākumi veltīti mūsu kā Eiropas pilsoņu tiesībām, vēlmēm, sasniegumiem un sapņiem. Krāslavas Novada Centrālā bibliotēka nolēma vērst savu uzmanību vismazākajiem pilsoņiem, par kuriem dažreiz visi aizmirst, nododoties nopietnām tēmām, taču nekad nedrīkst aizmirst, ka mūs kā pilsētu, kā novadu, kā valsti un arī kā Eiropu reprezentēs un veidos tieši bērni, kuri pagaidām nespēj sniegt savu artavu nopietnu procesu risināšanā, bet noteikti to darīs nākotnē. Taču, lai mūsu nākotne būtu spožāka un bērni, kā Eiropas pilsoņi, atraktīvāki un zinošāki, tad ir jāstrādā ar viņiem no  bērnības. Patiesībā jau pietiek ar mazumiņu, galvenais ir radīt zinātkāres dzirksteli bērnos, mazu devu azarta, kas liks interesēties un attīstīties turpmāk pašiem. Tieši tādēļ Krāslavas Novada  Centrālā bibliotēka rīkoja pasākumu, veltītu lasīšanas svētkiem, kurā bērniem bija iespēja paspīdēt ar savu radošumu, dalīties ar savām pārdomām un vēlēties iegrimt nenoliedzami attīstošajā nodarbē – lasīšanā arī turpmāk.

27.martā Krāslavas kultūras namā grāmatu ekspertus un visus, kam patīk lasīt, mīļi sagaidīja Karlsons ar Pepiju Garzeķi un Krāslavas novada centrālās bibliotēkas bibliotekāri.

Pasākuma dalībniekus sirsnīgi apsveica  novada izglītības un kultūras nodaļas vadītāja Lidija Platonova un pateica, ka mācīšanas procesā lasīšanas loma ir neaizstājama, jo tā veicina gan fizikas, gan matemātikas un jebkura cita mācību priekšmeta veiksmīgu apguvi. Prieks, ka šogad ir izaudzis lasīšanas projekta dalībnieku skaits - 451 eksperts no mūsu abu novadu 22 bibliotēkām.  Grāmatu kolekcijā tika iekļautas dažādu Eiropas autoru grāmatas : igauņu rakstnieka M. Kerenena „Nozagts oranžs divritenis”, čehu autoru Z.Milera un E.Petiška „Kurmītis un bikses”, vācu rakstnieka A.Štefensmeijera „Līzelotei nenāk miegs”, poļu M.Ložiņska „Būtne bēg”, zviedru U.Starka „Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es” un citu Eiropas autoru darbi.

Visradošākie Dagdas un Krāslavas novadu lasītprieka vēstneši sagādāja skaistus apsveikumus skatītājiem.

Bērni no pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte” atgādināja mums, ka mīlestības sākums uz grāmatu slēpjas agrīnā bērnībā, kad māmiņas un vecmāmiņas lasa pasakas un dzied šūpuļdziesmas.

Skaistas pamatskolas 1.klases skolēni ar skolotāju Mariju bija ļoti atsaucīgi lasītāji. Uzsverot burtu nozīmi, pirmo reizi skandināja dzejoļus un dziedāja dziesmiņas uz lielās kultūras nama skatuves.

Pieredzes bagātie eksperti un radošu darbu rakstītāji no Krāslavas pamatskolas veltīja skatītājiem jauku inscenējumu par godu Krāslavas 90. gadu jubilejai, akcentējot piecu tautību draudzīgu sadarbību.

Projekta grāmatu izlase veicināja vienotību, integrāciju. Dažu autoru tulkojumus latviešu valodā varēja lasīt un apspriest gan bērni no poļu,  krievu, baltkrievu, lietuviešu un ebreju ģimenēm.

Mēs esam pateicīgi Krāslavas gr. Plāteru v.n.poļu pamatskolas skolēniem par mīļu melodisku apsveikumu poļu valodā.

Mūs priecēja  izteiksmīgs bērnu apsveikums no Dagdas novada. Bija jūtams, ka bērnu skolotāja Lidija Kartenko ar sirdi un dvēseli pati piedalījās vecāku žūrijas darbā.

Gudrus vārdus izteica māmiņa Vita Valtere, kura piedalījās Lielajos lasīšanas  svētkos Ķīpsalā. Viņu pārsteidza tas, ka grāmatu izdevniecības Latvijā ražo tik lielu skaitu grāmatu angļu un citās svešvalodās. ”Bērni, izraisiet lielāku interesi par grāmatu lasīšanu dzimtajā valodā, lai mēs varētu saglabāt savu identitāti mūsdienu grāmatu izdošanas industrijā.”

Talantīgā meitene no Indras vidusskolas Ieva Jokste priecēja skatītājus ar savu uzstāšanos latgaļu valodā, un mēs sapratām, ka, lasot grāmatas, pierodam arī skaisti un izteiksmīgi runāt.

Oriģinālais apsveikums no Varavīksnes vidusskolas ierosināja skatītājus izlasīt kādu grāmatu no  kolekcijas.

Gudrie, labie bibliotekāri, savukārt, aicināja mācīties valodas, aktīvi apmeklēt bibliotēkas, lasīt grāmatas un būt Eiropas pilsoņa vārda cienīgi.

Un visbeidzot - visčaklākajiem lasītājiem Daugavpils teātra aktieri uzdāvināja savu priekšnesumu- fragmenta inscenējumu no spāņu rakstnieka Džordi Sjerra i Fabra grāmatas „Kafka un ceļojošā lelle”.      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA