Gaigalavas pagasta Strūžānu ciema jauniešu biedrība „Aktīvisti” realizē projektu
Apskatīt komentārus (0)


12.12.2013


Pagājušā gada rudenī, jauniešu biedrība „Aktīvisti” izstrādātāja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu Nr.12-01-LL23-L413201-000024 „Sporta un atpūtas aktivitāšu dažādošana Strūžānu ciemā” pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros, aktivitātē „Iekārtu, tehnikas, aprīkojuma, infrastruktūras tehnoloģiju un programmu nodrošinājuma iegāde un uzstādīšana un infrastruktūras izveide sabiedrisko aktivitāšu (tajā skaitā apmācību un interešu klubu)”. Projekta publiskais finansējums – 4470.30 LVL. Gaigalavas pagasta pārvaldes līdzfinansējums 497.00 LVL. Projekta vadītāja – Inese Vabale, projekta koordinators – Edgars Žogots.

 

Mērķis, rakstot šo projektu, bija veidot kvalitatīvas un dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas vietējiem iedzīvotājiem, kā arī popularizēt veselīgu dzīvesveidu. Par projektā piešķirtajiem līdzekļiem tika iegādāti dažāda veida trenažieri un sporta inventārs – velotrenažieris, eliptiskais trenažieris, sols spiešanai guļus, trenažieris spiešanai ar kājām, muguras trenažieri – vertikālais un horizontālais, svaru stieņi, dažāda smaguma svaru diski, batuts, lecambumbas, masāžas bumbas, masāžas vingrošanas riņķi. Tie sniedz iespējas daudzpusīgām sportiskām nodarbēm dažādām gaumēm cauru gadu. Trenažieru iegādāšana veicina jauniešu kopīgu atpūtu un iesaistīšanos noderīgās nodarbībās, palīdz saglabāt un uzlabot savu fizisko sagatavotību. Ar uzstādītajiem trenažieriem ir iespējams trenēt dažādas muskuļu grupas.

 

Projekta īstenošana ir viens no veidiem, kā lauku iedzīvotāju atpūtas iespējas pietuvināt pilsētas iedzīvotāju iespējām, dodot ikvienam pagasta iedzīvotājam lietderīgi un veselīgi pavadīt brīvo laiku. Projekta realizācija pozitīvi ietekmē jauniešus, jo ir iespēja vakaros satikties, trenēties un veselīgi atpūsties, tādā veidā mazinot risku, ka jaunieši varētu veikt pretlikumīgas darbības. Iegādāto sporta inventāru izmanto arī bērni un skolēni (lecambumbas, batuts), kā arī pieaugušie (masāžas bumbas, vingrošanas riņķi, velotrenažieri).

 

Projekta īstenošanai tika iekārtota sporta zāle bijušajā skolas ēkā Nr.2 – Līvānu mājā. Pavisam neilgi pirms trenažieru sagaidīšanas, tika pabeigts remonts sporta zālei paredzētajā telpā.

 

Kopš trenažieri ir uzstādīti, tie tiek aktīvi izmantoti. Katru vakaru uz sporta zāli dodas aktīvākie un sportiskākie jaunieši, lai uzlabotu savu fizisko formu. Arī pieaugušie izmanto piedāvātās iespējas un dodas uz sporta zāli, lai atstātu tur dienas laikā uzkrāto negatīvo enerģiju un liekās kalorijas.

 

Jauniešu biedrība „Aktīvisti” aicina visus interesentus – nāciet, trenējieties un uzlabojiet savu veselību, fizisko sagatavotību! Visi laipni aicināti! Trenažieru zāles darba laiks ir no 16:00 – 19:00 darba dienās un no 15:00 – 19:00 sestdienās (svētdiena brīvdiena).

 

Biedrības „Aktīvisti” valdes locekle

Elīna Platonova
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA