Jaunieši Dricānos no gandrīz 10 skolām diskutēs par pārtikas drošību
Apskatīt komentārus (0)
21.04.2017
Aicinām 25. aprīlī plkst. 12:00piedalīties projekta “Garšīgie Likumi” noslēguma pasākumā Dricānu vidusskolā, lai uzzinātu jauniešu domas par pārtikas drošību un iesaistītos veselīgā diskusijā!
Diskutējot ar nozares ekspertiem, jaunieši gūs jaunas un praktiskas zināšanas par pārtikas drošību, patērētāju tiesībām, un attiecīgi Eiropas Parlamenta (EP) paveikto šajās jomās. Kopumā Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) Latvijā projektā “Garšīgie likumi” iesaistījušās vairāk kā 100 vispārizglītojošās skolas visā Latvijā.
Dricānu skolēniem pievienosies jaunieši arī no Eglaines pamatskolas, Mežvidu pamatskolas, Stacijas pamatskolas, Rugāju novada vidusskolas, Balvu Valsts ģimnāzijas, Robežnieku pamatskolas, Vestienas pamatskolas. Dricānu vidusskolā ar jauniešiem tiksies un diskutēs Pārtikas un Veterinārā Dienesta Ziemeļlatgales pārvaldes valsts vecākā pārtikas inspektore Inese Atmane.
Plašāk par “Garšīgajiem likumiem”: http://www.europarl.lv/lv/pasakumi/pas-kumi2017/-gars-gie-likumi-gt-latvijas-skol-s-.html
Vairāk par projektu arī LTV sižetā: http://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/91910/garsigie-likumi-latvijas-skola/
Praktiskā projekta “Garšīgie likumi” Latvijas skolās 2016./2017. mācību gadā norise:
“Jautājumos par pārtikas drošību līdzās nozares ekspertiem un uzņēmējiem īpaši svarīgi iesaistīt arī jauniešus – nākotnes patērētājus, uzņēmējus, vecākus utt. Patlaban industrija strauji piedzīvo inovācijas gan pārtikas saturā, gan marķējumā u.tml., tādēļ būtiskas ir jauniešu zināšanas un izpratne, kā arī personīgais viedoklis par reālo situāciju. Šajā saistībā informēsim arī par EP paveikto darbu un pieņemtajiem lēmumiem iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai, pārtikas drošībai un administratīvā sloga mazināšanā uzņēmējiem,” projekta “Garšīgie likumi” mērķi un būtību skaidro EPIB Latvijā vadītāja Marta Rībele.
Projekta rezultātā skolēni:
NOSKAIDRO, kas ir ģenētiski modificēta pārtika un vai tā ir sastopama Latvijā.
GŪST PRIEKŠSTATU, kā EP lēmumi uzlabo alerģisku cilvēku dzīves kvalitāti.
GŪST IZPRATNI par Eiropas lēmējinstitūciju, valsts, pašvaldību un ēdināšanas nozares speciālistu lomu rūpēs par drošu pārtiku Latvijas un citu ES valstu iedzīvotājiem.
Informāciju sagatavoja: Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.