Projektu atbalsta programma ”Par aktīvu dzīvesveidu” jeb ”Wake Your Body Grants”
Apskatīt komentārus (0)


29.12.2015


 

Mazkustīgs dzīvesveids ir visas pasaules, tai skaitā, arī Latvijas problēma, kas ietekmē iedzīvotāju veselību un nereti izraisa arī nopietnas slimības. Saskaņā ar LR Veselības ministrijas un Slimības profilakses un kontroles centra datiem vien 33% Latvijas iedzīvotāju brīvo laiku pavada fiziski aktīvi. Turklāt 50% iedzīvotāju vecumā no 24 gadiem ir vērojama aptaukošanās problēma.  Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu Latvijā, kā arī tās kaimiņvalstīs Coca-Cola Foundation sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju 2015.-2016. gadā īsteno projektu atbalsta programmu ”Par aktīvu dzīvesveidu” jeb  ”Wake Your Body Grants”.

Programmas galvenais mērķis ir veicināt un pilnveidot aktīva un veselīga dzīvesveida popularitāti visu iedzīvotāju vidū, atbalstot gan jaunus sportiskus pasākumus, gan jau tradicionālos sporta pasākumus, kuri ir paplašinājuši savu aktivitāšu loku vai mērogu.

”Wake Your Body Grants Baltic” programma tiek īstenota visās Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kopumā 2016.gadā fiziskajās aktivitātēs iesaistot vismaz 45 000 cilvēku. Fizisko aktivitāšu atbalstam pieejamā summa Latvijā 2016.gadā ir 50 000 EUR. Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 10 labākie  sportiskie projekti, kuriem  piešķirs  līdzfinansējumu.

Galvenie programmas uzdevumi ir:

  • veicināt sportiskas aktivitātes visu iedzīvotāju vidū, tādā veidā popularizējot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī izmantot sportiskas aktivitātes kā lielisku brīvā laika pavadīšanas iespēju;
  • 2016.gadā iesaistīt  vismaz 15 000 Latvijas iedzīvotāju jebkāda veida fiziskajās aktivitātēs;
  • atbalstīt ilgtermiņa uz vietējām tradīcijām balstītus pasākumus;
  • pilnveidot sporta pasākumu organizatoru prasmes, strādājot komandā.
  • piesaistīt sabiedrības uzmanību aptaukošanās problēmai un veicināt iedzīvotāju paradumu maiņu par labu aktīvam un veselīgam dzīvesveidam.

Programmas ”Par aktīvu dzīvesveidu”  ietvaros pieteikties grantam tiek aicinātas visas Latvijas novadu pašvaldību un pilsētu izglītības iestādes, sporta organizācijas un klubi, kas organizē sporta pasākumus. Vairāk par pieteikšanos grantu saņemšanai un atlases kritērijiem lasiet Latvijas Olimpiskās komitejas mājaslapā.

Coca-Cola Foundation ir  starptautiskā uzņēmuma Coca-Cola ”labdarības roka”, kas jau vairākus gadus atbalsta iedzīvotāju dažāda veida fiziskās aktivitātes, cīnoties ar Eiropas un visas pasaules iedzīvotāju pasīvo ikdienu. Pērn uzņēmums bija atvēlējis 22 milj. eiro fizisko aktivitāšu  atbalstam  vairāk nekā 40 valstīs. Pašlaik Coca-Cola Foundation atbalsta vismaz 330 aktīva dzīvesveida programmas 112 tirgos visā pasaulē.

Vairāk informācijas: paraktivudzivesveidu@olimpiade.lv, +371 26423519
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA