Rēzeknē novembrī notiks forums „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana”
Apskatīt komentārus (0)


15.11.2016


Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri – Rēzeknes novada pašvaldība, Ludzas pašvaldība, Līvānu pašvaldība, Madonas pašvaldība, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība”, biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs” rīko forumu „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana”, kas notiks 2016. gada 25.novembrī plkst.11:30 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (Atbrīvošanas aleja 115).

Foruma mērķis ir: plašā ekspertu lokā valsts ilgtspējas kontekstā vispusīgi vērtēt un analizēt dzīves vides kvalitātes, izglītības, pētniecības un uzņēmējdarbības vides sistēmisko saistību, īpaši uzsverot no tā izrietošās iespējas un riskus, lai pilnveidotu augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē.

Atslēgas vārdi, kas sniedz precīzāku ieskatu par foruma saturu, ir: izglītība (vispārējā, vidējā un augstākā, kā arī citas izglītības pakāpes formālā un neformālā), pētniecībavides izglītībavides aizsardzība (ekosistēmu saglabāšana, vides tehnoloģiju attīstība), ilgtspēja.

Rēzeknes forumā “Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” uzrunas teiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas vadītāja Laimdota Straujuma, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Andrejs Krasņikovs, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kā arī Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Par Latgales kongresa nozīmi Latvijas valstiskuma tapšanā, demogrāfisko situāciju Latgalē, vides aizsardzības un saglabāšanas lomu Latvijas un Latgales ilgtspējīgā attīstībā, augstskolu kā reģiona ilgtspējas faktoru, kā arī par visas šīs tēmas apvienojošu starpdisciplināru akadēmisku skatījumu prezentācijas sniegs Jānis Pleps, Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks, Juris Krūmiņš, Latvijas Universitātes profesors, Alda Ozola, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos, Edmunds Teirumnieks, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors un Jānis Vētra, Rīgas Stradiņa universitātes profesors, Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs.

Foruma otrajā daļā notiks divas paneļdiskusijas par tematiem „Izglītība un pētniecība kā ilgtspējas faktors”     un “Vides aizsardzība kā iespēja izglītības pilnveidošanai, tautsaimniecības attīstībai un dzīves kvalitātes nodrošināšanai”.

Paneļdiskusijās piedalīsies: Inese Kokina, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektore, Ērika Ruskule, Valsts vides dienesta Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes direktore, Mārtiņš Zemītis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā padomnieks, Sandra Ežmale, Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes vadītāja, Jānis Zaļoksnis, Latvijas Universitātes docents, Iveta Druva-Druvaskalne, Vidzemes Augstskolas pētniece, Veronika Dundure, Latgaliešu valodas, literatūras, kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītāja, Anda Zeize, Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās pārvaldes direktore, Edgars Čubars, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vecākais pētnieks, Arvīds Zelčs, RSEZ AS „Rēzeknes Dzirnavnieks” vadītājs, Aija Vanaga, Rēzeknes uzņēmēju biedrības valdes locekle, Guntars Skudra, Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājs, Aleksejs Stecs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos, Edgars Romanovskis, SIA “Latgales dārzeņu loģistika” valdes loceklis, Verners Liniņš, AS „Strūžānu kūdras fabrika” valdes loceklis, Ināra Pleikšne, Rēzeknes novada Kultūras nodaļas vadītāja, Andris Nātriņš, Latvijas Inovatoru apvienības valdes loceklis,  Reinis Lasmanis,  Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamneta Inovācijas politikas nodaļas vecākais eksperts kā arī daudzi citi valstisko un nevalstisko institūciju pārstāvji.

Forums Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā ir pirmā no sešām Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”ietvaros atbalstītās aktivitātes „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” iniciatīvām.

Minētā projekta īstenošanas gaitā notiks trīs ekspertu diskusijas: Ludzā („Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību? Latgales novadu pieredze”), Madonā („Jaunatnes izglītošana Latvijas līdzsvarotai attīstībai, dabas un kultūras vērtību saglabāšanai”) un Līvānos („Tranzīts un vides aizsardzība”).

Savukārt projekta noslēguma forums (“Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados”), kurā tiks sniegts gala ziņojums, apkopojot ekspertu ieteikumus un secinājumus par visām sešām projekta iniciatīvām, notiks Latgales kongresa vēsturiskajā datumā, atzīmējot tā atceres simtgadi, 2017. gada 28. aprīlī Rēzeknē.

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Andra Mangale,
projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” koordinātore
20010211
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA