Sākas eseju konkurss skolēniem
Apskatīt komentārus (0)


30.11.2016


 

No šodienas skolēni var sākt iesniegt savas darbus Atlants.lv rīkotajā eseju konkursā, kura tēma šogad ir: “Es un ES”! Konkurss norisināsies līdz 2017. gada 10. martam. Uzvarētāju noteiks vienlīdzīgs kompetentas žūrijas un sabiedrības balsojums. Konkursa balvu fonds pārsniedz 1500 Eiro, apbalvojumus saņem ne tikai skolēni, bet arī viņu skolotāji!

“Tā kā konkursa tēmu izsludinājām septembra sākumā, ceram jau šonedēļ sagaidīt pirmos darbus. Tie jaunieši, kuri konkursā piedalās regulāri, atzīst, ka ātrāk iesniedzot darbu, ir lielākas iespējas uzvarēt, jo uzreiz, līdz ar darbu iesniegšanu,  sākas publiskais balsojums. Balsot var Atlants.lv konkursa vietnē, autorizējoties ar savu Facebook profilu. Viens cilvēks vienu eseju var novērtēt vienu reizi dienā,” informē Atlants.lv vadītājs un izveidotājs Gatis Sprūds.

Eseju konkurss norisināsies 2016. – 2017. mācību gada laikā. Darbus ir iespējams iesniegt konkursa interneta vietnē http://www.atlants.lv/konkurss/. Konkurss noslēgsies 2017. gada 10. martā. Pēc tam apmēram 2 nedēļas ilgs eseju vērtēšana un rezultātu apkopšana, kuras laikā tiks izziņots arī apbalvošanas laiks un vieta. Konkursa vērtējumu veido 50% publiskais balsojums un 50% žūrijas vērtējums.

Žūrijas komisijā jau otro gadu piedalīsies politoloģe Iveta Kažoka, kura atzinīgi novērtē skolēnu veikumu, atzīmējot jauniešu spēju analītiski domāt un radoši izpausties konkursa tēmas ietvaros. “Pagājušajā gadā ar prieku pamanīju, ka daudzi skolēni māk par sarežģītām tēmām rakstīt interesanti. Visaugstāk vērtēju tos darbus, kur redzu patstāvīgu domāšanu, loģisku domu izklāstu un nebaidīšanos “pārkāpt robežas” rakstīšanas stilā un saturā. Vēl labāk – ja esejas autors man par tēmu atklāj ko tādu, ko pati nebiju pamanījusi,” atzīst žūrijas locekle I. Kažoka.

Žūrijas vērtējumu šogad noteiks: interneta bibliotēkas Atlants.lv vadītājs Gatis Sprūds, EK pārstāvniecības Latvijā komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola, politoloģe Iveta Kažoka, vēsturnieks Andris Tihomirovs, žurnālists Aleksis Zoldners, vēsturnieks Kārlis Sils, uzņēmējs Reinis Silovs un filosofs Māris Mičerevskis.

Kopš šī gada eseju tēmas izsludināšanas, par vairāk nekā 500 eiro ir palielinājies konkursa balvu fonds, šobrīd tas pārsniedz 1500 eiro. Par pirmajām trīs vietām konkursā cīnīsies Latvijas pamatskolu, vidusskolu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, bet pārējie konkursa dalībnieki varēs pretendēt uz veicināšanas un simpātiju balvām. Vērtīgas balvas ir paredzētas arī literatūras un latviešu valodas skolotājiem, kuru audzēkņi ieņems pirmās trīs vietas konkursā.

Konkursu rīko: Interneta bibliotēka “Atlants.lv” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un biedrību “Athena Club”. Konkursu atbalsta: “Bezrindas.lv”, “Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrība”, “Cannelle Bakery”, “Coca-Cola HBC Latvija”, “Ze Donats”, “Wok to Walk” un “Solona klubs”.

Visi konkursā iesniegtie darbi būs pieejami bez maksas un bez reģistrācijas interneta vietnē: http://www.atlants.lv/konkurss/ – līdzīgi kā tur patlaban apskatāmi iepriekšējo gadu eseju konkursu darbi.

Tradicionālais Atlants.lv eseju konkurss skolēniem tiek rīkots kopš 2007. gada, tajā uz galveno balvu kopumā pretendējuši ap 2000 skolēnu.

Pērn eseju konkursā uzvarēja Elīna Smoļaka no Rugāju vidusskolas. Elīnas esejas nosaukums bija “Otrā krasta meklējumos” (https://www.atlants.lv/konkurss/2015-darbi/21401/)

Otro vietu konkursā izcīnīja Jānis Lapāns no Rīgas Imantas vidusskolas ar eseju “Bēgļi, un ko ar tiem iesākt?” (http://www.atlants.lv/konkurss/2015-darbi/21388/)

Savukārt, trešo vietu ar salīdzinoši mazu kopējo iegūto punktu starpību no otrās vietas, ieguva eseja “Bēglis, lai izdzīvotu”, kuras autors ir Ričards Goldiņš no Saulkrastu vidusskolas un viņa skolotāja Liene Riekstiņa. Darbs apskatāms šeit: http://www.atlants.lv/konkurss/2015-darbi/21386/.

Atlants.lv ir viena no lielākajām mācību materiālu interneta bibliotēkām pasaulē ar vairāk kā 238’000 unikāliem darbiem. Interneta bibliotēkas Atlants.lv misija ir mācību materiālu apkopošana un kvalitatīvu tiešsaistes izziņu pakalpojumu sniegšana visplašākajam interesentu lokam. Bibliotēka tiek nepārtraukti attīstīta un paplašināta – gan pieejamo materiālu skaita ziņā, gan lietošanas ērtuma un funkcionalitātes ziņā.

Ziņu medijiem sagatavoja,
Gatis Sprūds
interneta bibliotēkas “Atlants.lv” vadītājs
gatis@atlants.lv,  t. 29146416.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA