Sākusies pieteikšanās dalībai „Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas” pasākumos
Apskatīt komentārus (0)


17.07.2017


 

Sākusies pieteikšanās dalībai 9. – 12. oktobrī Briselē notiekošajiem „Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas” semināriem, kuru moto šogad ir „Reģioni un pilsētas labākai nākotnei”. Reģistrēšanās dalībai semināros – līdz 30. septembrim „Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas” tīmekļa vietnē.

Interesentiem būs iespēja izvēlēties sev interesantākos no 130 semināru, sadarbības pasākumu vai projektu vizīšu klāsta, kas veltīti trim galvenajām tēmām: „Veidojot noturīgus reģionus un pilsētas”, „Reģioni un pilsētas kā pārmaiņu veicinātāji” un „Daloties zināšanās rezultātu sasniegšanai”. Semināru rīkošanā iesaistījušās 28 vietējo un reģionālo pašvaldību partnerības, 14 Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāti, Eiropas Reģionu komiteja, kā arī virkne asociāciju un institūciju. Tāpat kā citus gadus, arī šogad vairākos semināros piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas. Tā, piemēram, 10. oktobrī Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks uzstāsies seminārā „ES mērķi: Vai pilsētām un reģioniem būs iespēja sasniegt rezultātus pēc 2020. gada?”. 11. oktobrī Latvijas Vides investīciju fonda projektu vadītāja Aija Zučika piedalīsies seminārā „Mēru pakta kopiena: koordinētas vietējās aktivitātes kā melnraksts nacionālo politiku ietvaram” un Rīgas domes Stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Guntars Ruskuls uzstāsies seminārā „Galvaspilsētas, veidojot ES pilsētpolitiku”. Savukārt 12. oktobrī notiekošajā seminārā „Jā, vietējās pašvaldības ir inovatīvas” piedalīsies Latvijas delegācijas Reģionu komitejā vadītājs Andris Jaunsleinis un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Andra Feldmane.

„Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļa” (iepriekš zināma kā „Atvērtās dienas”) ir gadskārtējs četru dienu pasākums, kas kopš 2003. gada notiek Briselē un kura laikā vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvji, kā arī eksperti un akadēmisko aprindu pārstāvji var apmainīties ar labās prakses piemēriem un zinātību pašvaldību attīstības jomā. Tas ir arī atzīts forums, kurā notiek politiska līmeņa saziņa par ES kohēzijas politikas attīstību un paveras iespēja vērst lēmumu pieņēmēju uzmanību uz vietējo un reģionālo pašvaldību nozīmi ES politikas veidošanā. „Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļa” ir lielākais šāda veida publiskais Eiropas mēroga pasākums.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA