122919

Seminārs “Aktuālais medijpratības jomā - dezinformācijas tendences un faktu pārbaude”
07.03.2022


24. martā plkst. 10:00 – 13:00 Krāslavas novada centrālā bibliotēka projekta “Europe Direct Austrumlatgalē” ietvaros piedāvā tiešsaistes semināru “Aktuālais medijpratības jomā – dezinformācijas tendences un faktu pārbaude”.

Tiešsaistes semināra mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar šā brīža aktualitātēm medijpratības jomā, sevišķi pievēršoties patlaban raksturīgām dezinformācijas tendencēm un sniegt ieskatu vienkāršos un viegli izmantojamos faktu pārbaudes paņēmienos.

Semināra laikā dalībnieki iegūs zināšanas par dezinformācijas un misinformācijas jēdzieniem, patlaban raksturīgām tās veidošanas tendencēm un jaunām formām, prasmes tās atpazīt no uzticamas informācijas un veikt vienkāršu faktu pārbaudi.

Semināra programmas saturs: dezinformācijas, viltus ziņu un misinformācijas jēdzieni un to atšķirība, bieži izmantotas dezinformācijas veidošanas tehnikas Latvijā un kā tās atpazīt, attēlu un video ticamības pārbaude, praktiska faktu pārbaude un datu izvērtēšana. Pasākuma lektore – Dr.sc.comm. Klinta Ločmele, medijpratības eksperte un pasniedzēja.

Mērķauditorija: skolu pedagogi, publisko bibliotēku darbinieki u.c. interesenti.

Semināra norise: tiešsaistes platformā Zoom

Pieteikšanās pasākumam šeit: https://ej.uz/h77a 

Pasākums notiks Digitālā nedēļa 2022 Latvijā ietvaros. Tā Latvijā tiek organizētas Eiropas kampaņas ALL DIGITAL Weeks 2022 ietvaros.

#eprasmes22 #ADWeeks2022

 
      Atpakaļ