Skolēn, sagatavojies darbam vasarā!
Apskatīt komentārus (0)


20.05.2014


Kur un kā skolēniem meklēt darbu vasarā? Cik stundas atļauts strādāt un kā aizstāvēt savas darba tiesības? Kā pieteikties brīvprātīgajam darbam? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, ikviens interesents aicināts piedalīties seminārā „Sagatavojies darbam vasarā!” 27.maijā no plkst.16.00 līdz 18.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Seminārā Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve Vineta Leončika stāstīs par vasaras nodarbinātības pasākumiem skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Jaunieši vasarā varēs strādāt vienu mēnesi, lai iegūtu darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi. Kā un kur pieteikties?

Valsts darba inspekcijas pārstāve Zaiga Strode informēs par likumdošanu, kas saistīta ar bērnu un jauniešu nodarbināšanu. Cik stundas dienā un nedēļā drīkst strādāt no skolas brīvajā laikā? Kas noteikti jauniešiem būtu jāzina, lai spētu sevi pasargāt?

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projektu vadītāja Ilze Grīntāle stāstīs, kādas ir skolēnu iespējas vasarā iesaistīties brīvprātīgo pulkā un ziedot savu laiku un prasmes sabiedriski lietderīgiem mērķiem. Kas ir Eiropas brīvprātīgais darbs? Kādiem projektiem un aktivitātēm jaunieši vasarā vēl var pagūt pieteikties?

Noslēgumā nodibinājuma „Rīga 2014” projektu koordinatore Monta Tīģere atklās, kā kļūt par brīvprātīgo „Rīga 2014” misijās, piemēram, iesaistoties Pasaules koru olimpiādes norisēs.

 

Aicinām interesentus semināram pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Semināra programma 

 

Seminārs tiek organizēts tematiskā mēneša ietvaros – maijā ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta Eiropas dienai un Latvijas 10 gadiem ES, kā arī Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Šogad 1.maijā  Latvija atzīmē tieši desmit gadus kopš iestāšanās Eiropas Savienībā. Gadadienai veltītus pasākumus Latvijas pilsētās un novados meklējiet www.esmaja.lv LV10ES pasākumu kalendārā.  

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA