Sociālā kampaņā aicina balsot par faktiem, kas apliecina Latvijas izcilību Eiropā
Apskatīt komentārus (0)


07.05.2013


Atzīmējot 9.maijā gaidāmo Eiropas dienu un atgādinot par tuvojošos desmitgadi referendumam, kurā Latvijas pilsoņi nobalsoja par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), draugiem.lv/esmaja sākusies sociālā kampaņa, kurā interneta lietotāji aicināti nobalsot par faktiem, kas apliecina Latvijas sasniegumus un izcilību Eiropas mērogā.

 

"Gandrīz desmit gadus pēc iestāšanās ES mēs arvien bieži dzirdam, Labvēlīgā tipa vārdiem, to, ka Eiropa mūs nesaprot," sacīja Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka. "Mēs reti skatāmies uz Latvijas sasniegto iepretim citām Eiropas valstīm, izņemot gadījumus, ja rādītājs ir slikts. Tāpēc ir būtiski  atgādināt par lietām, kurās Latvijas sniegums Eiropā ir atzinības vērts, un to nav maz."

 

Saskaņā ar Eirobarometra sabiedriskās domas aptaujām, tikai 41% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvija ir ieguvusi līdz ar iestāšanos ES, kamēr  bieži piesauktajā Igaunijā ar līdzīgām zemnieku subsīdijām un ES fondu atbalstu ieguvēji jūtas 73%. Latvijas pilsoņi vismazāk no citām Eiropas valstīm uzskata, ka Eiropas Savienībai ir kopīgas vērtības (35% LV, 49% ES).

 

"ES šo ir pasludinājusi par Pilsoņu gadu, atgādinot par taustāmiem ieguvumiem no valstu dalības ES: cilvēku iespējām brīvi studēt, strādāt un dzīvot jebkurā ES valsti, lētākiem mobilo tālruņu tarifiem, pasažieru kompensācijām par kavētiem braucieniem, pat nepieminot milzīgo ieguldījumu Latvijas pilsētu un novadu sakopšanā," saka I.Šteinbuka. "Taču jau pirmajās balsojuma dienās draugiem.lv redzam daudz mītu par Eiropu, kas spiedusi iznīcināt cukura ražotnes vai ņemt aizdevumu valsts glābšanai no bankrota. Šādi mīti prasa sarunu par faktiem."

 

Pirmajā kampaņas posmā līdz maija beigām notiks balsojums par Latvijas izcilību ES apliecinošiem faktiem draugiem.lv/esmaja. Vasarā balsojums turpināsies arī virknē pilsētu svētku, vienlaikus aicinot apzināt sava novada Eiropas izcilības – gan vēsturiskās, gan mūsdienu. Kampaņa noslēgsies pirms Latvijas valsts proklamēšanas dienas 18.novembrī, kad tiks paziņoti balsojuma rezultāti un taps stāstu sērija par veiksmīgiem latviešiem, kas strādā Eiropā, un eiropiešiem, kas par savu dzīves vietu izvēlējušies Latviju.

 

Mediju ievērībai: kampaņas atklāšanas pasākums notiks  7.maijā, plkst.18 Rīgas biržā. Tajā savus Eiropas sasniegumu stāstus stāstīs Latvijas zinātnes zvaigzne, kvantu fiziķis Andris Ambainis, modes zīmola Mareunrol's veidotāji, filmas "Mammu, es Tevi mīlu" producente Alise Ģelze uc. Mediji laipni aicināti!

 

EKP Preses un informācijas nodaļa

Sanita.Jemberga@ec.europa.eu

Kaspars.Kreics@ec.europa.eu

Tel. + 371 67085414

GSM. + 371 28665579

http://www.ec.europa.eu/latvija

http://twitter.com/EiropasKomisija      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA