Veicinās drošu velonovietņu uzstādīšanu
Apskatīt komentārus (0)


27.08.2015


Gudrie pilsētnieki sadarbībā ar portālu Veloriga (Divritenis) un Latvijas Riteņbraucēju apvienību aicinapiedalīties konkursā Draudzīgs velosipēdistam, kura mērķis ir veicināt drošu velonovietņu, velosipēdu glabāšanas vietu un citu velosipēdistiem draudzīgu risinājumu ieviešanu.

Ik gadu kopējais riteņbraucēju skaits pieaug, tādēļ arī būtiskāks kļūst jautājums par drošu velosipēdu novietošanu un velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras izveidi. Veicinot labo praksi, ar jaunu sparu tiek atsākts projekts, kas jau iepriekš mudinājis organizācijas veidot kvalitatīvas un velosipēdistiem draudzīgas infrastruktūras. „Projekts Draudzīgs velosipēdistam sākotnēji tika ieviests, lai veicinātu izpratni par to, kādas ir drošas velo novietnes. Šis mērķis lielā mērā ir sasniegts. Prieks, ka kopā ar Gudrajiem Pilsētniekiem varam šo darbu turpināt jaunā līmenī, stimulējot lielāka daudzuma drošo velonovietņu izveidi,” komentē portāla veloriga.lv/divritenis.lv redaktors Romāns Meļņiks. Cildinot pozitīvos piemērus, ar īpašu Draudzīgs Velosipēdistam kvalitātes zīmi paredzēts atzīmēt tās velonovietnes un velosipēdu uzglabāšanas telpas, kas ir drošas, ērtas un atbilst nepieciešamajām prasībām. Vadlīnijas drošu velonovietņu izvietošanai var apskatīt un lejupielādēt šeit: http://ej.uz/6r9j.

Konkursam var pieteikt no 2014. 1. janvāra līdz 2015. gada 1. septembrim izveidotās vai uzlabotās velonovietnes, velosipēdu glabāšanas vietas un citus velosatiksmi veicinošus risinājumus. Katrs pieteikums tiks izvērtēts atbilstoši noteiktajiem kritērijiem, par ko rūpēsies speciāli pieaicināti eksperti – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Kļaveniece, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības vadītājs Arnis Bergs, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību vadītājs Jānis Aizpors, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Jeļena Ābola, Eiropas Riteņbraucēju federācijas Latvijas pārstāvis, lielākās velobraucēju nevalstiskās organizācijas – Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs Viesturs Silenieks, portāla Veloriga.lv/divritenis.lv redaktors Romāns Meļņiks, LR Satiksmes ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Aivis Freidenfelds, Zaļo Tehnoloģu klastera politikas un plānošanas vadītājs Neils Kalniņš, kā arī Gudrais pilsētnieks – kampaņas Pārvietojies gudripārstāvis.

Pretendenti tiek aicināti sūtīt pieteikumu konkursam, uz e-pastu gudraispilsetnieks@prospero.lv. Plašāku informāciju par konkursa noteikumiem un pieteikuma anketu varat atrast šeit: http://veloriga.lv/?ct=piesaki_draudzigs_velosipedistam

Konkurss tiek īstenots Eiropas Komisijas iniciētās kampaņas „Pārvietojies gudri” jeb Do the right mix ietvaros. Konkursu organizē SIA Prospero sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) unLatvijas Riteņbraucēju apvienību (www.divritenis.lv/veloriga.lv).
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA