127013

Rītausmas lasījumi "Pīlādzītī"
14.11.2022


Rītausmas lasījumi PII ,,Pīlādzītis”.

Novembrī, kad dabā ir vistumšākais laiks, Krāslavas pirmsskolas iestādes ,,Pīlādzītis” audzēkņi kopā ar skolotājām un  Krāslavas novada centrālās bibliotēkas bibliotekāri Viktoriju iededzināja sveci un nodevās grāmatu lasīšanai, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Grāmatas dēvē par tiltiem, kas palīdz iepazīt tuvas un tālas zemes un kultūras.

14. novembrī rītausmas stundā  mazie lasītāji pārlapoja bilžu grāmatu "Ja tu satiec lāci" (dāņu rakstnieks Martins Glass Serups un Somijas zviedriete Mālina Kivele ir sacerējuši grāmatas tekstu, bet Somijas zviedriete Linda Bundestama - uzzīmējusi ilustrācijas.) Ar sirsnīgu humoru bilžu grāmata pēta jautājumu par to, kas jādara, ja ceļā satiec lāci.

Mazie lasītāji apskatīja Skandināvu rakstnieku grāmatas, nodziedāja dziesmu lācim, pārliecinājās, ka ar lāci joki nav labi un devās zīmēt katrs savu lāci.

Mūsu lasītāji ar vislielāko prieku vienmēr sagaida Skandināvu rakstnieku grāmatas, jo tās dod iespēju būt kopā gan ar iemīļotiem, gan vēl neiepazītiem Ziemeļvalstu literatūras varoņiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova atzīmē, ka Ziemeļvalstu literatūras iepazīšana ir ceļojums pāri robežām, kas bērniem dod pārliecību, ka skaistums ir arī oriģinalitātē.

Dzīvē visi ceļi ir iespējami.”

Bildes skaties   https://ieej.lv/qc8pA
 
      Atpakaļ